Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Jeskyně zahajují turistickou sezónu

30.04.2010

Objekty

Chcete podniknout opravdu originální výlet? Vypravte se do jeskyně. V České republice si jich mohou lidé prohlédnout přesně čtrnáct. Turistickou sezónu již zahájily naplno všechny až na jednu, která zatím poskytuje úkryt přezimujícím netopýrům a otevírá na začátku května.

Zřejmě nejznámější oblastí, kam mohou turisté za návštěvou jeskyní vyrazit, je Moravský kras na jižní Moravě. Tady najdete i Punkevní jeskyně s krásnou krápníkovou výzdobou. Součástí zdejšího okruhu je také návštěva známé propasti Macocha a plavba motorovými čluny po podzemní říčce Punkvě. Například ve Středočeském kraji, v blízkosti hradu Karlštejna, se nacházejí Koněpruské jeskyně, které jsou nejrozsáhlejším krasovým jeskynním systémem v Čechách.

Bozkovské dolomitové jeskyně na Libereckujsou pro změnu nejdelšími dolomitovými jeskyněmi v České republice a také ukrývají největší podzemní jezero v Čechách. Tím ovšem nabídka toho, co můžete v podzemí spatřit, rozhodně nekončí.

zdroj: CzechTourism - iNFO bulletin

Jeskyně zahajují turistickou sezónu

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod