Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Boskovice: Pověsti a pohádky od Svitavy a od Svratky

11.02.2011

Objekty

Městské informační centrum Boskovice a informační centrum Boskovicko se s ostatními informačními centry regionu Boskovicko a zámkem Lysice zapojily do zajímavého projektu nazvaného ,,Pověsti a pohádky od Svitavy a od Svratky aneb Putování pro malé i velké turisty“.

Jeho účelem je oslovit rodiče a prarodiče, aby se svými dětmi a vnoučaty podnikly velké putování Boskovickem – krajem mezi řekami Svratkou a Svitavou a navštívily kraj, kde se vypráví mnoho pohádek a pověstí. Hlavní součástí tohoto projektu je krásná kniha, kterou lze získat po zahájení turistické sezony v dubnu 2011. Turista se přihlásí se svým potomkem v některém z informačních center regionu, kde obdrží vandrovní knížku a získá knihu Pověsti a pohádky od Svitavy a od Svratky.

Pokud návštěvníka některý příběh zaujme natolik, že se bude chtít s místem děje seznámit, vyrazí na výlet do onoho místa a také do dalšího infocentra. Tam obdrží razítko do vandrovní knížky a další dárek. Může to být puzzle, stolní hra, pexeso nebo omalovánky. Každý výlet a každá návštěva dalšího infocentra přinese nejen další razítka do vandrovní knížky, ale také možnost seznámení se zajímavými místy regionu Boskovicko. Mezi infocentra regionu, která se zapojila do projektu jsou MIS Boskovice, KIC Velké Opatovice, MIS Olešnice, TIC Kunštát, IC Kořenec, MKS-TIC Letovice a dále Státní zámek Lysice. Nositelem projektu financovaného z ROP NUTS II Jihovýchod je Místní akční skupina MAS Boskovicko Plus a MAS Partnerství venkova. Projekt byl slavnostně pokřtěn na veletrhu REGIONTOUR 2011 v Brně.

zdroj: COT Business

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod