Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Noční prohlídky Státního Zámku Milotice

08.07.2011

Objekty

Noční prohlídky na zámku oživují legendu o Milotických čápech, kteří zachránili hraběte Serenyiho z tureckého zajetí. Součástí nočních prohlídek jsou ukázky barokního stolování, a setkání se s černou hraběnkou v zámecké kapli při zádušní mši. Informace na tel.č. 518 619 643. Vstupenky zakoupíte pouze v předprodeji od 1.6.2011 v pokladně zámku.

Státní zámek Milotice, nazývaný perla jihovýchodní Moravy, je unikátně zachovaným komplexem barokních staveb a zahradní architektury. Zámecká instalace nabízí pohled do životního stylu a zvyklostí posledních majitelů rodu Seilern-Aspang.

Kromě pravidelných prohlídek, zámek nabízí i kostýmové prohlídky: Kostýmové prohlídky pro mateřské školy a 1. -3. třídu základních škol. Prohlídky jsou koncipovány jako návštěva dětí u paní hraběnky. Po převléknutí do kostýmů jsou děti poučeny, jak se mají chovat a pohybovat. Následuje prohlídka zámeckých interiérů a poté již vstup do sálu, kde děti očekává zámecká paní. V sále se děti učí dvorské etiketě. Následuje tanec pro princezny a šermířský souboj pro malé šlechtice. Vše za doprovodu živé dobové hudby. Na závěr je možnost si děti vyfotografovat v interiéru freskového sálu a vnitřního nádvoří.

Kostýmová prohlídka pro jednotlivce: Jedná se o klasickou prohlídku v kostýmu, bez dalšího programu. Je možnost si zapůjčit kostým pouze na procházky parkem a fotografování v exterierech zámeckého areálu na dobu 30 minut.

Dokumenty

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod