Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Zažijte pohádkové dobrodružství na hradě Pernštejn

23.02.2012

Objekty

Na hradě Pernštejn právě norské filmové štáby natáčejí oblíbenou vánoční fantasy pohádku, u které se každé Vánoce scházejí norské rodiny. Přesvědčte se sami při výletu na Pernštejn, proč byl vybrán jako filmová kulisa. Pohádkové dobrodružství na tomto hradě vzdáleném dvě hodiny od Prahy můžete zažít každý den.

Tajuplná atmosféra hradu Pernštejn přitahuje české i zahraniční filmaře, hrad se objevil již ve více než čtyřiceti pohádkách a filmech. Vydejte se po stopách vašich oblíbených hrdinů. Na Pernštejně se už vystřídaly americké štáby (Dobrý král Václav, Van Helsing, Dobrodružství mladého Indiana Jonese) s francouzskými (Tři Mušketýři), ruskými (Alexandr Něvský) či kanadskými (Johanka z Arku). Hrad Pernštejn se majestátně vypíná na skále nad městečkem Nedvědice. Právě díky své poloze nebyl za svou téměř osmisetletou historii nikdy dobyt. Při prohlídce hradu vystavěného z mramoru se snadno přenesete o několik století zpět do světa princezen, rytířských soubojů a zbojnických potyček.

Uvnitř hradu vás jistě zaujmou středověké nápisy v úzkých chodbičkách. Dají se mezi nimi najít i citáty z per antických mistrů, které si zbojníci vypůjčili pro vyjádření svých myšlenek. Mezi nápisy lze rozeznat i slova jako láska a život. Zda byl jejich autorem chrabrý rytíř či nešťastná princezna, necháme jen na vaší fantazii.

Pokud budete hradebními chodbami bloudit dostatečně dlouho, možná narazíte na bílou paní. Hradem dle legendy prochází duch marnivé komorné, která místo modliteb trávila čas díváním se do zrcadla. Opatrně také se zrcadly na hradě. Ten, kdo do nich pohlédne, údajně do roka ztratí krásu.

Na hrad Pernštejn trvá cesta z Prahy přibližně dvě hodiny. Hrad nabízí prohlídky v cizích jazycích a v jejich rámci lze shlédnout i ukázky dobového tance, hudby, šermu či řemesel.

Na hradním nádvoří můžete nakoupit výrobky od místních farmářů či si odnést ručně vyrobený suvenýr. Pernštejn se nachází v těsné blízkosti mikroregionu Bystřicko. Evropská komise tento mikroregion v roce 2010 ocenila titulem EDEN – European Destination of ExcelleNce.

zdroj: CzechTourism - iNFO bulletin

Zažijte pohádkové dobrodružství na hradě Pernštejn

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod