Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Znovín Znojmo podporuje vinařskou turistiku

09.11.2006

Objekty

Znovín Znojmo patří mezi známé výrobce vína v České republice. Vedení společnosti se však nespokojuje jen s výrobou, ale přichází i se zajímavými turistickými programy, které představují to nejlepší z vinařské oblasti jižní Moravy. Vyznavači cyklistiky mohou při jejím poznávání využít také čím dál populárnějších vinařských stezek.

Výchozím bodem vaší vinařské cesty může být Loucký klášter ve Znojmě, kde najdete návštěvnické centrum, obrazovou galerii, bednářské a vinařské muzeum a přirozeně i prodejnu vín. V areálu kláštera je také možné pořádat konference, firemní prezentace nebo ochutnávky vín.

Nedaleko Znojma, v blízkosti rakouských hranic, leží stará vinařská obec Šatov. Ve zdejším Moravském sklípku budou spokojeni nejen milovníci dobrého vína, ale i gurmáni, kteří zde mohou ochutnat krajové speciality. Za sklípkem byla navíc vysázena naučná vinice starých odrůd révy vinné. U každé odrůdy je informační tabule s uvedením jejího názvu a stručné charakteristiky.

Jedinečné víno a krásnou přírodu národního parku, takovou kombinaci nabízí vinice Šobes, jedna z nejkrásnějších a nejstarších vinic ve střední Evropě.

To není zdaleka vše, co vinařské programy na Znojemsku nabízí. Za zmínku stojí jeden z největších křížových sklepů na světě, který se nachází v Příměticích, nebo Malovaný sklep v Šatově.

zdroj: CzechTourism - iNFO bulletin

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod