Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Zámek Letovice zpřístupněn!

18.05.2008

Objekty

Zámek Letovice již delší dobu prochází rekonstrukcí. Od května tohoto roku již byl ale zpřístupněn pro své návštěvníky, a to i během probíhající rekonstrukce. Prohlídka zámku probíhá bez průvodce, návštěvník dostane brožurku s informacemi a následně prozkoumává celý komplex budov bez omezení. Vše je zcela přístupno, což později po dokončení prací již nebude možné, jelikož část zámku bude uzavřena.

Kromě všech pater budovy je možné si prohlídnout též zámecké sklepení, kde se nachází i hladomorna, a nahlédnout do zámecké kaple. Přízemí bývalo původně hrad a prohlídka je podobná hradu, první i druhé patro jsou již zámecké komnaty. Točitým schodištěm se na závěr "šipkované" prohlídky dostanete do jízdárny. Po prohlídce je k dispozici zámecká restaurace umístěná v konírně.

V zrekonstruované jízdárně zámku je možné pořádat svatby, večírky, kulturní akce, semináře, výstavy atd. Jízdárna disponuje krytou plochou 500 m2, kde je možno objednat skupiny historického šermu, koně s kočáry s bryčkou a různé jiné akce. V areálu se nachází obchod se suvenýry a starožitnostmi, je k vidění i expozice muzea Zemědělské techniky.

V parku je možné odpočnout v trávě u vody jezírka, kde může být pěkné odpoledne.

zdroj: Vít Pechanec

Zámek Letovice zpřístupněn! Zámek Letovice zpřístupněn! Zámek Letovice zpřístupněn!

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod