Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Psí život - Vybrané kapitoly z historie psího rodu

Když se řekne pes, napadne nás většinou přítel člověka. Jak dlouho toto spojení existuje, kdy a jak se pes přítelem člověka stal, o tom toho mnozí z nás asi příliš nevědí. Výstava Psí život před dvěma lety v Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě toto téma zevrubně představila. Zvířata a psi zejména k hradu... celý popis

Když se řekne pes, napadne nás většinou přítel člověka. Jak dlouho toto spojení existuje, kdy a jak se pes přítelem člověka stal, o tom toho mnozí z nás asi příliš nevědí. Výstava Psí život před dvěma lety v Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě toto téma zevrubně představila. Zvířata a psi zejména k hradu Bítovu neodlučně patří. Vždyť tamní sbírka vycpaných psů láká ročně stovky návštěvníků. Proto není divu, že si pro letošní sezónu správa hradu vybrala právě téma výstavy z Vysokého Mýta. V bítovské verzi bude více pozornosti věnováno psům na šlechtickém sídle.
Vztah aristokratického majitele k jeho čtyřnohým oblíbencům byl v mnohém podobný dnešním postojům. Šlechtici pečovali často o rozsáhlé chovy loveckých psů, ale často zejména dámy vlastnili vysloveně domácí mazlíčky. A tak se s „psími“ tématy setkáváme na mnoha obrazech, plastikách, ale i v denících hradních a zámeckých pánů, kam si zaznamenávali narození štěňat i jejich další osudy. Samostatnou kapitolou je šlechta a lov, který si bez čtyřnohého doprovodu nelze představit. Výstava je tedy určena nejen milovníkům psů ale výtvarného a užitého umění a historie vůbec.

Informace

Typ výstava nezařazená
Místo konání Hrad Bítov s kaplí Nanebevzetí Panny Marie (Uherčice)
Datum a čas konání ne 3.6.2007 - ne 30.9.2007

Akce je dostupná dle aktuální provozní doby

URL www.sermiri.cz/akced.php?1494
Přístupné pro vozíčkáře Neznámo (prostory nejsou bezbariérové)
Zdroj dat Sermiri.cz
Je třeba opravit údaje?

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod