Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Lughnasadh - keltský svátek žní 2012

IX. ročník keltských oslav konce žní - „aby i v tomto roce bylo dost chleba a piva“ Od 9 hodin keltská vesnička, tržnice výrobků tradičních řemesel, občerstvení. Od 14 hodin na nádvoří tzv. Příhrádku hudba, tanec a veselice až do půlnoci. Oslavy keltského Lughnasadu začínaly 1. července a trvaly několik... celý popis

IX. ročník keltských oslav konce žní - „aby i v tomto roce bylo dost chleba a piva“ Od 9 hodin keltská vesnička, tržnice výrobků tradičních řemesel, občerstvení. Od 14 hodin na nádvoří tzv. Příhrádku hudba, tanec a veselice až do půlnoci. Oslavy keltského Lughnasadu začínaly 1. července a trvaly několik dní. Byl to svátek oslavující úspěšnou sklizeň, vyjádření vděčnosti bohům. Během oslav se uzavíraly sňatky, pořádaly veselice, soutěže či bojová klání na počest nejoblíbenějšího keltského boha Lugha. Byl bohem moudrosti a umění, patron řemeslníků i válečníků, mocný kouzelník, nadaný neobyčejnými schopnostmi a vůbec jeden z „nejuniverzálnějších" keltských bohů. Vám (a nejen vám), kterým v žilách koluje keltská krev a v hrudi tluče romantické srdce, je určen tradiční věhlasný festival Lughnasad, který bude opět zasazen do nitra hradu Veveří. Vše vypukne 4. 8. Zahrají vám Vintage Wine, Asonance, Czeltic a další. Uvidíte budování keltské vesničky. Vyzkoušíte si dávné keltské žití včetně řemesel, věštění, magie či rituálního malování na tělo. Stanete se svědky obřadu s druidy, kněžkami a ohněm i šílené jezdecké šou.a veselice až do půlnoci.

Informace

Typ slavnost, trhy / jarmark, ukázka řemesel
Akce je vhodná pro děti
Místo konání Hrad Veveří (Veverská Bítýška)
Datum a čas konání so 4.8.2012 9:00
URL www.veveri.cz/kalendar-akci/lughnasadh-keltsky-svatek-zni-14_16cs.html
Součást opakované události Lughnasadh - keltský svátek žní
Přístupné pro vozíčkáře Neznámo (prostory nejsou bezbariérové)
Zdroj dat Národní památkový ústav
Je třeba opravit údaje?

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod