Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Setkání kultur

V jubilejním roce 1150. výročí příchodu svatých Konstantina a Metoděje na Velkou Moravu se v Mikulčicích koná jedna z nejvýznamnějších duchovních i kulturních akcí. Uskuteční se pod názvem Setkání kultur v pátek až neděli 24. až 26. května 2013. Třídenní rozsáhlý program vyvrcholí pravoslavnou bohoslužbou... celý popis

V jubilejním roce 1150. výročí příchodu svatých Konstantina a Metoděje na Velkou Moravu se v Mikulčicích koná jedna z nejvýznamnějších duchovních i kulturních akcí. Uskuteční se pod názvem Setkání kultur v pátek až neděli 24. až 26. května 2013. Třídenní rozsáhlý program vyvrcholí pravoslavnou bohoslužbou za účasti patriarchy konstantinopolského, Nového Říma a ekumenického patriarchy Bartoloměje. Celý areál Slovanského hradiště v Mikulčicích ožije 24.-26. května kulturním a duchovním programem s názvem Setkání kultur, na jehož přípravě se podílí Jihomoravský kraj, Masarykovo muzeum v Hodoníně, Pravoslavná církev v českých zemích a na Slovensku a desítky dalších měst a institucí. Areál pojme velké pódium na hlavní akce oslav, zónu s občerstvením a WC, zónu s lokálními prodejci a řemeslníky, dětskou zónu, VIP zónu, zázemí pro organizátory a techniku atd. Doprava z Mikulčic k areálu v hlavní den bude centrálně řešena, závěrečná část cesty (1,5 km) bude pěší pouť.

Informace

Typ slavnost
Místo konání Slovanské hradiště v Mikulčicích (Mikulčice)
Datum a čas konání pá 24.5.2013 - ne 26.5.2013

Akce je dostupná dle aktuální provozní doby

Přístupné pro vozíčkáře Ano
Zdroj dat Turistický informační portál Zlínského kraje
Je třeba opravit údaje?

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod