Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Výstava trampského muzea

Na zámku ve Křtinách se koná výstava „Mobilního trampského muzea českých a slovenských trampů“. Jedná se o jedinečnou sbírku náčiní a materiálů ze života trampů. Tramping je neodlučitelnou součástí české historie. „Byl založen v roce 1918, takže za několik let oslaví své 100. výročí založení. Přežil... celý popis

Na zámku ve Křtinách se koná výstava „Mobilního trampského muzea českých a slovenských trampů“. Jedná se o jedinečnou sbírku náčiní a materiálů ze života trampů.
Tramping je neodlučitelnou součástí české historie. „Byl založen v roce 1918, takže za několik let oslaví své 100. výročí založení. Přežil všechny změny politických a společenských řádů a dokonce i v 2. světové válce měl svoji První zimní trampskou brigádu „Bílá růže“.“ objasňuje historii trampingu Jiří „Fred“ Jedlička, správce muzea. Mobilní trampské muzeum uchovává materiály, trojrozměrné předměty, písně v notových zápisech a další památky na tramping. Během února bude možné tuto sbírku shlédnout v prostorách zámku Křtiny, aby se i současná společnost seznámila s jeho historií i současností. V nynější době je velké množství volnočasových aktivit, takže se již tolik netrampuje, ale stále se klasické trampské akce mohou pochlubit početnou účastí. Návštěva výstavy je, stejně jako všechny ostatní, pro návštěvníky zdarma.
Cílem výstavy je seznámit mladé generace a připomenout starším generacím doby, kdy byl tramping v největším rozkvětu a v neposlední řadě záměrem zřizovatele muzea je stálá expozice tak, aby o trampingu rostlo povědomí.

Informace

Typ výstava nezařazená
Místo konání Společenské a vzdělávací centrum zámek Křtiny (Křtiny)
Datum a čas konání po 3.2.2014 10:00 - čt 27.2.2014 18:00
Přístupné pro vozíčkáře Ne
Vstupné Bezplatný vstup
Zdroj dat Jihomoravský kraj
Je třeba opravit údaje?

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod