Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

V blízkosti andělů

Srdečně Vás zveme na výstavu V blízkosti andělů, která má za cíl přiblížit restaurování v kostele Jména Panny Marie ve Křtinách. Výstava V blízkosti andělů se koná ve spolupráci Mendelovy univerzity v Brně, Národního památkového ústavu, územní pracoviště v Brně a Farního úřadu Křtiny. Vstup na výstavu... celý popis

Srdečně Vás zveme na výstavu V blízkosti andělů, která má za cíl přiblížit restaurování v kostele Jména Panny Marie ve Křtinách. Výstava V blízkosti andělů se koná ve spolupráci Mendelovy univerzity v Brně, Národního památkového ústavu, územní pracoviště v Brně a Farního úřadu Křtiny.
Vstup na výstavu je zdarma a návštěvníci ji mohou shlédnout každý den od 10 do 17 hodin. Výstava dokumentuje malou část probíhajících restaurátorských prací, a to restaurování bočního oltáře Čtrnácti svatých pomocníků z 18. století, kde byla v letošním roce zahájena třetí etapa celkové obnovy. Náročné restaurátorské zásahy jsou prováděny ak. mal. Vladimírem Procházkou, ak. mal. Mariem Králem, Petrem Bortlíkem, Jindřichem Jurčou a dalšími zkušenými restaurátory. V minulosti např. ak. mal. Zlatou Dobošovou. Památkový dozor a celkovou koncepci obnovy koordinuje a po celá léta řídí Prof. PhDr. Miloš Stehlík z Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Brně (dříve Státního památkového a Památkového ústavu v Brně). Návštěvníci výstavy mají nyní jedinečnou a neopakovatelnou příležitost shlédnout barokní anděly zblízka přímo v prostorách zámku Křtiny.
Větším skupinám návštěvníků doporučujeme předchozí rezervaci termínu.

Informace

Typ výstava nezařazená
Místo konání Společenské a vzdělávací centrum zámek Křtiny (Křtiny)
Datum a čas konání pá 30.5.2014 10:00 - po 30.6.2014 17:00
URL www.zamek-krtiny.cz/vystava-blizkosti-andelu/
Přístupné pro vozíčkáře Ne
Zdroj dat Jihomoravský kraj
Je třeba opravit údaje?

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod