Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Víno bez hranic / Wein ohne Grenzen 2014

Srdečně Vás zveme do areálu valtického zámku na 1. ročník Mezinárodního festivalu Víno bez hranic / Wein ohne Grenzen. Festival, který se zaměří na kulturní pohraniční výměnu mezi Českou republikou a Rakouskem, si klade za cíl představit široké veřejnosti Lednicko-valtický areál, ale také oblast bezprostředně... celý popis

Srdečně Vás zveme do areálu valtického zámku na 1. ročník Mezinárodního festivalu Víno bez hranic / Wein ohne Grenzen. Festival, který se zaměří na kulturní pohraniční výměnu mezi Českou republikou a Rakouskem, si klade za cíl představit široké veřejnosti Lednicko-valtický areál, ale také oblast bezprostředně blízkého pohraničí Dolního Rakouska. Široké veřejnosti přiblíží tuto jedinečnou vinařskou oblast, která kromě špičkového vína nabízí nespočet dalších možností volnočasových aktivit.
„Pro uskutečnění našeho projektu Víno bez hranic / Wein ohne Grenzen jsme si vybrali krásnou turisticko-vinařskou oblast Lednicko-valtického areálu. Uchváceni monumentální atmosférou zámku, města i zámeckého parku, jsme začali rozvíjet myšlenku, jejímž cílem je vytvoření aktivní moravsko-rakouské pohraniční spolupráce. Vedla nás představa dobrých sousedských vztahů, plodné a tvůrčí spolupráce ve všech oblastech lidského snažení, tak jak to v životě běží, ve vinařství, obchodě a v turistickém ruchu. Naplnit to krásné a inspirativní prostředí lidmi, sousedy, kolegy, partnery z obou stran hranice, lidmi, která by tato hranice již neměla rozdělovat, nýbrž spojovat. Připravili jsme třídenní program zaměřený na vše, co má člověk rád, na vše co jej obohacuje, motivuje a dává mu životní elán“, říká Daniel Meller, spoluorganizátor akce.
1. ročník je slavností vína, cestovního ruchu, gastronomie, kultury a mezilidské spolupráce. Organizátoři chtějí postupně vytvořit novou tradici společného přeshraničního setkávání dvou národů, které ve své historii několik století společně vytvářely kulturu nejen kulinářskou a uměleckou, ale také kulturu řemesel a výroby vína, jenž je typická pro tento kraj.
Na své si přijdou milovníci vína i příznivci kulinářského umění. Návštěvníci budou mít příležitost ochutnat to nejlepší z typicky moravské i dolnorakouské kuchyně. Česká tabule nabídne tradičního moravského vrabce, strapačky, na dolnorakouských stolech se bude servírovat fašírka s bramborovým salátem, Tafelspitz nebo Beuschel na smetaně. Chybět nebude ani soutěž o nejchutnější guláš vídeňského fiakristy.
Hudební program představí jednu z nejznámějších legend rakouské hudební scény - Falco Tribute Band. Kapela je složena z původních hudebníků, kteří Falca doprovázeli na většině koncertů. V zámecké zahradě se návštěvníci mohou těšit i na koncert světoznámého kytaristy Lubomíra Brabce.
V rámci festivalu proběhne také dialog mezi výtvarníky pod názvem Zukunst 2014. Výstava, která bude umístěna v prostorách Španělské konírny valtického zámku, představí tvorbu více než třiceti malířů z České republiky a Rakouska, většinou mladší generace, která sice ještě zažila železnou oponu, ale umělecky vyrůstala už bez ní.
„Když vezmeme v potaz historické a geopolitické souvislosti, vyvstane nám na mysli množství impulsů, které si přímo žádají o další použití. Zukunst 2014 začíná budovat zajímavou kulturní platformu, která má za úkol reflektovat výtvarné dění na obou stranách hranice a zároveň obohatit komunitní život a turistický ruch v tomto regionu“, říká kurátor výstavy Pavel Forman.
Projekt Víno bez hranic / Wein ohne Grenzen se koná pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva zemědělství České republiky a Spolkového ministerstva zemědělství Rakouské republiky.

Informace

Typ degustace vín
Místo konání Zámek Valtice (Valtice)
Datum a čas konání pá 22.8.2014 - ne 24.8.2014

Akce je dostupná dle aktuální provozní doby

URL www.vinobezhranic.cz
Součást opakované události Víno bez hranic
Přístupné pro vozíčkáře Ne
Zdroj dat Jihomoravský kraj
Je třeba opravit údaje?

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod