Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Výstava Betlémů v Letohrádku Mitrovských

V Letohrádku Mitrovských na Starém Brně jsou od 29. 11. 2014 do 11. 1. 2015 vystaveny historické i soudobé betlémy hned v několika podobách - od krásných malovaných na papíru, přes vyřezávané dřevěné betlémy (včetně mechanických ukázek) po betlémy z ovčí vlny, šustí či perníku. Zajímavé jsou také betlémy... celý popis

V Letohrádku Mitrovských na Starém Brně jsou od 29. 11. 2014 do 11. 1. 2015 vystaveny historické i soudobé betlémy hned v několika podobách - od krásných malovaných na papíru, přes vyřezávané dřevěné betlémy (včetně mechanických ukázek) po betlémy z ovčí vlny, šustí či perníku. Zajímavé jsou také betlémy malované na kamenech nebo origami betlém; materiálů (keramika, sklo, vosk, textil, korálky, orobinec, vizovické pečivo, kynuté těsto…), technik (háčkování, paličkování, vyšívání, pletení, modrotisk, pedig, quilling, patchwork, Richelieu...) a velikostí (několik centimetrů až několik decimetrů) je samozřejmě mnohem více.

Návštěvníci se mohou těšit především na obří třešťský betlém z částí pařezů, samorostů, mechů a lišejníků (bližší informace níže). Výstavu jako obvykle doplní profesionální floristické práce, takže obdivovatelé nápaditých dekorací získají inspiraci pro vánoční výzdobu bytu či domu. Nechybí ani různorodé ozdoby vánočních stromků (30. – 90. léta 20. století + současnost) a další rukodělné práce – např. zasněžená roubená vesnička.

Informace

Typ výstava betlémů
Místo konání Letohrádek Mitrovských (Brno)
Datum a čas konání so 29.11.2014 - ne 11.1.2015

Akce je dostupná dle aktuální provozní doby

URL www.letohradekbrno.cz/?idm=55
Přístupné pro vozíčkáře Ne
Zdroj dat Jihomoravský kraj
Je třeba opravit údaje?

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod