Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Koncertní cyklus Henckeovy barokní varhany - 2. koncert 9. ročníku

Srdečně zveme na 2. koncert v rámci 9. ročníku cyklu Henckeovy barokní varhany. Na kontrabas hraje Miroslav Jelínek, na klavír Marcela Jelínková. Na programu jsou skladby valtického rodáka Johannese Matthiase Spergera. Sperger žil v 18. století a byl jedním z největších virtuózů na kontrabas. Zanechal... celý popis

Srdečně zveme na 2. koncert v rámci 9. ročníku cyklu Henckeovy barokní varhany. Na kontrabas hraje Miroslav Jelínek, na klavír Marcela Jelínková. Na programu jsou skladby valtického rodáka Johannese Matthiase Spergera. Sperger žil v 18. století a byl jedním z největších virtuózů na kontrabas. Zanechal nám 45 symfonií a množství komorních skladeb.

Miloslav Jelínek je absolventem kroměřížské konzervatoře (prof. M. Gajdoš) a JAMU v Brně (prof. J. Bortlíček). Během studií se stal laureátem řady národních i mezinárodních kontrabasových soutěží. Intenzívně se věnuje sólové koncertní činnosti, spolu se svojí ženou Marcelou Jelínkovou, která působí jako docentka HF JAMU v Brně. Vystupují pravidelně na koncertních pódiích v Evropě, ale také např. v Číně a USA, v oblasti komorní hudby spolupracuje s řadou předních českých souborů a rovněž s řadou českých i zahraničních skladatelů, kteří pro něj napsali své kompozice. Jako sólista vystoupil Miloslav Jelínek rovněž s řadou symfonických těles. Působí na mezinárodních interpretačních kurzech i jako člen soutěžních porot. Je čestným profesorem na Pekingské konzervatoři. V roce 1998 založil Českou společnost kontrabasistů, jejíž je od roku 1999 předsedou. Je zakladatelem a uměleckým vedoucím Brněnského kontrabasového orchestru. Jeho bohatá koncertní činnost je zachycena na rozhlasových a televizních snímcích i na nahrávkách CD. V letech 1988 – 2011 působil ve Filharmonii Brno, od roku 1994 jako sólokontrabasista, v současnosti působí jako profesor na HF JAMU v Brně a jako profesor na Akademii Muzycznej Karola Lipińskiego ve Vratislavi (Polsko).


  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod