Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Velkomoravský den s archeologem a skupinou kmenového svazu Styrke

Tematický program pro školy, kdy se žáci seznámí s prací profesionálního archeologa, který patří k týmu pracovníků Masarykova muzea v Hodoníně. Ten bude mít pro děti připravenou experimentální dílnu s možností si vyzkoušet některé z prací archeologa. Součástí programu bude dobový raně středověký tábor... celý popis

Tematický program pro školy, kdy se žáci seznámí s prací profesionálního archeologa, který patří k týmu pracovníků Masarykova muzea v Hodoníně. Ten bude mít pro děti připravenou experimentální dílnu s možností si vyzkoušet některé z prací archeologa. Součástí programu bude dobový raně středověký tábor kmenového svazu Styrke, který představí žákům život v době Velké Moravy. Následně si žáci vyzkouší i některé znalosti našich velkomoravských předků; např. hru drveník, prohlédnou si velkomoravské šperky či se seznámí se způsobem psaní hlaholice na voskové tabulky.

Informace

Typ výtvarná dílna
Místo konání Slovanské hradiště v Mikulčicích (Mikulčice)
Datum a čas konání pá 22.5.2015
Přístupné pro vozíčkáře Ano
Zdroj dat Jihomoravský kraj
Je třeba opravit údaje?

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod