Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Kabarety a varieté

Kabarety a varieté vždy patřily k populárním žánrům odlehčené zábavy. Smyslná erotika, zpěv, tanec, akrobacie, komika, to vše bylo jejich nedílnou součástí. Výstava v Letohrádku Mitrovských přiblíží, jak tyto podniky v průběhu 20. století nabývaly na popularitě a varietní umělci se postupně propracovali... celý popis

Kabarety a varieté vždy patřily k populárním žánrům odlehčené zábavy. Smyslná erotika, zpěv, tanec, akrobacie, komika, to vše bylo jejich nedílnou součástí. Výstava v Letohrádku Mitrovských přiblíží, jak tyto podniky v průběhu 20. století nabývaly na popularitě a varietní umělci se postupně propracovali až na televizní obrazovky. Nebudou chybět vyzývavé až bláznivé kostýmy, fotografie tanečnic, akrobatů i liliputů ze začátku století, plakáty a programy z nejoblíbenějších scén a s nejlepšími umělci, ale především zajímavosti z podniků jako Moulin Rouge, Folies Bergére, dále z pražské Červené sedmy, Kabaretu U Fleků, Varieté Praga a Varieté Alhambra, z brněnského Fledermause či Varieté Rozmarýn. Představeny budou osobnosti jako Josephina Baker, která se stala mezinárodní celebritou a navštívila i Československo nebo Mistinguette, která měla nejkrásnější nohy na světě a plná síly opustila kariéru ve svých sedmdesáti letech!

Kromě zajímavých a často téměř neznámých informací, čeká na návštěvníky kolem padesáti tanečních kostýmů z kabaretů a Československé televize, které budou doplněny i o dobové drobnosti jako dýmka na opium, líčidla, vějíře, kabelky a péřové přízdoby kankánových tanečnic.

Pozoruhodností bude představení naší varietní hvězdy a šansoniérky Lídy Pírkové a jejího originálního kostýmu z 20. let 20. století. Tato hvězda Prahy se vydala i na evropské turné, po jehož skončení si za utržené peníze pořídila hospůdku v blízkosti Staroměstského náměstí.

„Pojem varieté je známý i díky televiznímu pořadu Televarieté s dvojicí Dvořák – Bohdalová. Ve fundusech České televize se podařilo dohledat nejenom kostýmy baletu Československé televize, ale i večerní róby Jiřiny Bohdalové nebo Jaruš z televizní revue Možná přijde i kouzelník! Skvěle tak doplní varietní kostýmy z dob secese a charlestonových 20. let.

Informace

Typ výstava divadelních / filmových rekvizit, výstava dokumentů, výstava fotografií
Místo konání Letohrádek Mitrovských (Brno)
Datum a čas konání so 9.5.2015 - ne 28.6.2015

Akce je dostupná dle aktuální provozní doby

URL www.letohradekbrno.cz
Přístupné pro vozíčkáře Ne
Zdroj dat Jihomoravský kraj
Je třeba opravit údaje?

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod