Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Mezinárodní den památek

Pojďte nám pomoci s obnovou památky (dvouhodinová bezplatná práce na památkovém objektu a speciální prohlídka pro účastníky pomoci). UNESCO,střežící mimo jiné kulturní dědictví celého světa, vyhlásilo tento den v roce 1982 za mezinárodní den památek a sídel. Členové - národní komitéty- připravují pro... celý popis

Pojďte nám pomoci s obnovou památky (dvouhodinová bezplatná práce na památkovém objektu a speciální prohlídka pro účastníky pomoci).

UNESCO,střežící mimo jiné kulturní dědictví celého světa, vyhlásilo tento den v roce 1982 za mezinárodní den památek a sídel. Členové - národní komitéty- připravují pro tento den různé konference, kolokvia a další příležitosti k setkávání a hlavně zvýšení povědomí o památkách a památkové péči. Těchto akcí se většinou účastní vlastníci památek, správy měst, odborná veřejnost a zástupci široké veřejnosti, kteří mají o dějiny, památky a architekturu zájem.

V České republice se to týká hlavně organizací, jako je Sdružení historických sídel Čech, Moravy a
Slezska, Český národní komitét ICOMOS, Ministerstvo kultury ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a spoluráce je zde navázána i s kanceláří prezidenta ČR.
Pravidelně se udílí Cena za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenarace městkých památkových
rezervací a zón a samozřejmě i Státní cena za památkovou péči.

Informace

Typ Mezinárodní den památek, prohlídka
Místo konání Zámek Lysice (Lysice)
Datum a čas konání ne 17.4.2016 9:00 - 11:00
Zdroj dat Jihomoravský kraj
Je třeba opravit údaje?

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod