Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Výstava Zpátky do pohádky na Veveří

Výstava je určena především dětem, ale také všem milovníkům pohádkového žánru. Prostřednictvím asi 50 kostýmů, rekvizit a kulis si návštěvníci připomenou známé pohádky z tvorby Československé a následně České televize. Holčičky se mohou těšit na kostýmy princezen a princů, královen nebo králů, kluci... celý popis

Výstava je určena především dětem, ale také všem milovníkům pohádkového žánru.

Prostřednictvím asi 50 kostýmů, rekvizit a kulis si návštěvníci připomenou známé pohádky z tvorby Československé a následně České televize.

Holčičky se mohou těšit na kostýmy princezen a princů, královen nebo králů, kluci například na loupežníka, čarodějnici, Krakonoše a mnohé další.

Nejstarší kostýmy pochází ze 60. a 70. let 20. st. z pohádek Popelka a Zlatovláska, nejnovější jsou z pohádky Kouzla králů.

Kromě kostýmů z těchto pohádek se můžete také těšit na pohádky Lotrando a Zubejda, Princové jsou na draka, Plaváček, Rumplcimprcampr, Ať přiletí čáp, královno!, O princezně, která ráčkovala, Královna Koloběžka I. a několik dalších.

Informace

Typ výstava oděvů
Místo konání Hrad Veveří (Veverská Bítýška)
Datum a čas konání ne 1.5.2016 - pá 30.9.2016

Akce je dostupná dle aktuální provozní doby

URL https://www.npu.cz/cs/npu-a-pamatkova-pece/npu-jako-instituce/akce/9164-vystava-zpatky-do-pohadky-na-veveri
Přístupné pro vozíčkáře Neznámo (prostory nejsou bezbariérové)
Vstupné 50 Kč ; snížené vstupné: 30 Kč
Zdroj dat Národní památkový ústav
Je třeba opravit údaje?

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod