Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Svatováclavská koruna na hradě Veveří

Z Karlštejna na hrad Veveří bude zapůjčena kopie Svatováclavské koruny. Na hradě Veveří bude vystavena při příležitosti Lucemburského roku 2016 a veřejnost si ji může prohlédnout o víkendu 30. dubna. - 1. května 2016. Hlavní myšlenkou celé akce je symbolicky propojit Čechy a Moravu jedním z nejvýznamnějších... celý popis

Z Karlštejna na hrad Veveří bude zapůjčena kopie Svatováclavské koruny. Na hradě Veveří bude vystavena při příležitosti Lucemburského roku 2016 a veřejnost si ji může prohlédnout o víkendu 30. dubna. - 1. května 2016. Hlavní myšlenkou celé akce je symbolicky propojit Čechy a Moravu jedním z nejvýznamnějších symbolů české státnosti - Českou svatováclavskou korunou.

Svatováclavská koruna se stane o tomto víkendu nejvýznamnějším exponátem I. prohlídkového okruhu a vystavena bude v prostoru přízemí břitové věže.

Svatováclavská koruna je nejstarší a nejvýznamnější součástí českých korunovačních klenotů. V roce 1346 ji nechal vyhotovit následník českého trůnu Karel IV., který s ní byl o rok později korunován na českého krále v katedrále sv. Víta. Karel IV. nechal novou korunu zasvětit sv. Václavovi, oblíbenému patronovi a svému předchůdci.

Informace

Typ výstava šperků
Místo konání Hrad Veveří (Veverská Bítýška)
Datum a čas konání
  • ne 1.5.2016 9:30 - 17:00
  • so 30.4.2016 9:30 - 16:00
URL https://www.npu.cz/cs/npu-a-pamatkova-pece/npu-jako-instituce/akce/9599-svatovaclavska-koruna-na-hrade-veveri
Přístupné pro vozíčkáře Neznámo (prostory nejsou bezbariérové)
Vstupné plné 90 Kč, snížené 60 Kč
Zdroj dat Národní památkový ústav
Je třeba opravit údaje?

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod