Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Řecká sobota na hradě Veveří

První červnová sobota na hradě Veveří bude letos opět patřit všem přátelům Řecka a řecké kultury. Se svým bohatým kulturním, historickým a gastronomickým programem se již zařadila mezi tradiční akce konané na hradě Veveří. Můžete se těšit na - koncert Marthy a Teny Elefteriadu - vystoupení tanečního... celý popis

První červnová sobota na hradě Veveří bude letos opět patřit všem přátelům Řecka a řecké kultury. Se svým bohatým kulturním, historickým a gastronomickým programem se již zařadila mezi tradiční akce konané na hradě Veveří. Můžete se těšit na - koncert Marthy a Teny Elefteriadu - vystoupení tanečního souboru Prometheus - hudební skupiny Musica Balkanika, Mydros (Budapešť), Prometheus - výuka řeckých tanců pod vedením tanečního souboru Prometheus - vystoupení dětského folklórního tanečního souboru Javorníček - historická výstava - program pro děti - hudba a řecké občerstvení po celý den Akce „Řecká sobota na hradě Veveří“ je jedinečná tím, že se zde prezentují současně organizace a instituce, které se v Brně a v České republice zabývají Řeckem a řeckou kulturou. Organizátoři chtějí touto akcí zprostředkovat veřejnosti zejména kulturní tradice a historické vazby Moravy na Řecko.

Letošním ročníkem budou návštěvníky hudebně doprovázet skupiny Musica Balkanika, Mydros (Budapešť) a Prometheus. Hudební produkci zpestří vystoupení Marthy a Teny Elefteriadu. Nejen milovníci Řecka se mohou těšit na krojované vystoupení tanečníků ze souboru Prometheus. Všichni zájemci budou mít během dne možnost si tance sami vyzkoušet. Pro rodiny s dětmi budou připraveny tematické atrakce a speciálně upravený program s lektory tanců. Návštěvníci budou mít také možnost si prohlédnout inovovanou výstavu "Řekové na území Dunajské monarchie“.

Informace

Typ historický tanec, koncert, slavnost
Akce je vhodná pro děti
Místo konání Hrad Veveří (Veverská Bítýška)
Datum a čas konání
  • so 1.6.2019 10:00 - 22:00
  • so 2.6.2018 10:00 - 22:00
  • so 3.6.2017 10:00 - 22:00
  • so 4.6.2016 10:00 - 22:00
URL https://www.npu.cz/cs/npu-a-pamatkova-pece/npu-jako-instituce/akce/9358-recka-sobota-na-hrade-veveri
Přístupné pro vozíčkáře Neznámo (prostory nejsou bezbariérové)
Zdroj dat Národní památkový ústav
Je třeba opravit údaje?

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod