Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Tour de Veveří - honba za pokladem

V neděli 23. června 2019 pořádá Svazek obcí Panství hradu Veveří cykloturistickou akci pro děti i dospělé. Cykloturistická akce provází turisty či cyklisty po všech členských obcích Svazku obcí Panství hradu Veveří. Celkovou trasu lze na kole projet za cca 6 hodin v klidném tempu (45 ‒ 55 km). Pravidla... celý popis

V neděli 23. června 2019 pořádá Svazek obcí Panství hradu Veveří cykloturistickou akci pro děti i dospělé. Cykloturistická akce provází turisty či cyklisty po všech členských obcích Svazku obcí Panství hradu Veveří. Celkovou trasu lze na kole projet za cca 6 hodin v klidném tempu (45 ‒ 55 km).

Pravidla: V každé ze šesti obcí, u hradu Veveří a u Prádelny pod hradem, bude stanoviště, na kterém obdržíte kartu s mapou s doporučenou trasou a s vyznačením stanovišť. Do karty budete dostávat razítko za splněný úkol na daném stanovišti. Jednotlivé úkoly jsou spojeny s místní kulturní památkou nebo zajímavostí. Nezáleží na pořadí navštívených obcí (trasu si můžete naplánovat individuálně). Pevně stanoven je jen cíl ‒ Hvozdec. Zde, po předložení karty s razítky, obdržíte GPS kód na geocash (nebo psaný návod) a vydáte se hledat jednu z pěti schránek s odměnou za splněné úkoly. Připraveny budou i speciální schránky pro děti.

Minimální počet razítek z navštívených obcí jsou tři; za plný počet razítek získáte zvláštní odměnu. Stanoviště: Chudčice – před kulturním domem Javůrek – na návsi u kapličky nebo u sokolovny Rozdrojovice – před obecním úřadem Říčany – u základní školy Veverské Knínice – před obecním úřadem (autobusová čekárna) Hvozdec – u obecního úřadu (dvůr hvozdecké hospody) Hrad Veveří – u horní (západní) brány Prádelna hradu Veveří – pod hradem Veveří, za potokem Více informací naleznete na webových stránkách Svazku obcí Panství hradu Veveří.

Informace

Typ cykloakce pro veřejnost
Místo konání Hrad Veveří (Veverská Bítýška)
Datum a čas konání
  • so 1.6.2019 9:00 - 17:00
  • ne 24.6.2018 9:00 - 17:00
  • ne 25.6.2017 10:00 - 16:00
  • ne 12.6.2016 10:00 - 16:00
URL https://www.npu.cz/cs/npu-a-pamatkova-pece/npu-jako-instituce/akce/10554-tour-de-veveri-honba-za-pokladem
Přístupné pro vozíčkáře Neznámo (prostory nejsou bezbariérové)
Zdroj dat Národní památkový ústav
Je třeba opravit údaje?

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod