Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Wenzel Müller: Sestry z Prahy (singspiel)

Dvojdílné intermezzo Tabarano e Scintilla (původně nazvané La Contadina - Služebná) bylo poprvé uvedeno v Neapoli na podzim roku 1728 jako meziaktní hudba ke Scarlattiho opeře Clitarco. Původní verze je pro soprán a baryton, dílo má podobný sujet jako pozdější Pergolesiho proslulá La Serva padrona... celý popis

Dvojdílné intermezzo Tabarano e Scintilla (původně nazvané La Contadina - Služebná) bylo poprvé uvedeno v Neapoli na podzim roku 1728 jako meziaktní hudba ke Scarlattiho opeře Clitarco. Původní verze je pro soprán a baryton, dílo má podobný sujet jako pozdější Pergolesiho proslulá La Serva padrona. Hlavní postavou je hezké a prohnané děvče, které bychom dnes označili pojmem "zlatokopka", jejím protihráčem poněkud opelichaný, bohatý a trochu samolibý šlechtic. Komické situace podporuje Tabaranův sluha Corbo, milenec Scintilly - Lucindo a další němé role. Autor operu později přepracoval k uvedení v Drážďanech r 1737 pro mezzosoprán a baryton.

Hasse, jako přední representant tzv. opera seria - neapolské vážné opery, výrazně ovlivňoval hudební vkus poloviny 18. stol. Jeho dvě stěžejní díla - Alcide al Bivio a Il Trionfo di Clelia byla premiérována ve Vídni začátkem šedesátých let 18. století a autorova hudba velmi dobře souzní s prostředím lichtensteinského barokního divadla ve Valticích.

účinkují Karolína Bubleová - Berková - Scintilla

Ivo Hrachovec - Tabarano

a další (tanečníci mimové a akrobati)

soubor Capella Regia Praha řídí Robert Hugo

režie Magdalena Švecová

3.7. 2016 ve 19:00 & 21:00

Informace

Typ koncert
Místo konání Zámek Valtice (Valtice)
Datum a čas konání ne 3.7.2016 19:00
URL https://www.npu.cz/cs/npu-a-pamatkova-pece/npu-jako-instituce/akce/10357-wenzel-muller-sestry-z-prahy-singspiel
Přístupné pro vozíčkáře Neznámo (prostory nejsou bezbariérové)
Vstupné 150, 100 Kč
Zdroj dat Národní památkový ústav
Je třeba opravit údaje?

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod