Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Valtická barokní noc na zámku

Živá hudba v podání špičkových tuzemských ansámblů, zpěv, tanec, jídlo, dobré pití zkrátka baroko všemi smysly nabídne široké veřejnosti Valtickou barokní noc na zámku. Zavede návštěvníky do překrásných, nově zrekonstruovaných prostor zimní jízdárny, zámeckého divadla či soukromé zámecké kaple v nitru... celý popis

Živá hudba v podání špičkových tuzemských ansámblů, zpěv, tanec, jídlo, dobré pití zkrátka baroko všemi smysly nabídne široké veřejnosti Valtickou barokní noc na zámku. Zavede návštěvníky do překrásných, nově zrekonstruovaných prostor zimní jízdárny, zámeckého divadla či soukromé zámecké kaple v nitru samotného šlechtického sídla. Postavy z commedia dell´arte provedou své hosty bohatým večerním programem, do kterého se budou moci všichni aktivně zapojit. Kouzelný večer vyvrcholí malou zahradní slavností zakončenou ohňostrojem.

Zámecká jízdárna

19:00 - Zahajovací koncert: Vzhůru na(d) ptáky!

Hudba, zpěv i slovo: komorní soubor Ritornello (řídí Michael Pospíšil)

Lovecké (a pytlácké) písně barokní Čechie. Barokní obdiv k přírodě vyjádřený nejen bukolickou poesií, ale také zhudebněnými kuchařsko-loveckými recepturami. Zpěv (česky), housle, píšťalky, lovecké rohy, loutna, tiorba a barokní kytara, cimbálek, varhánky, basa

Komorní soubor Ritornello se zabývá především hudbou 16. a 17. století, ale také obou sousedních. Soubor se snaží vrátit hudbu z kategorie vážné hudby mezi základní potřeby člověka, jako je universální řeč dorozumění pomocí malých a nejmenších hudebních forem (píseň, tanec) v jejich eleganci i syrovosti zároveň: barokně-romantický Návrat. Soubor užívá historických nástrojů nebo jejich věrných replik (loutna, theorba, barokní kytara, niněra, renesanční dudy, barokní moldánky, varhanní positiv, činky a dulcián, renesanční trombony, šalmaje, chalumeaux, flétny a fistuly, violy da braccio i da gamba, barokní housle, bubny atd.), starých ladění a temperatur, původních herních a pěveckých technik.

Společná výuka jednoduchých a veselých barokních tanců určená úplně pro každého. Vyučuje K. Klementová za doprovodu velmi živé hudby souboru Ritornello.


Zámecká Kaple

20:15, 21:00, 21:45 - Andělská hudba pro více hlasů
Hudba: Cappella Alla breve

Zámecké barokní divadlo

20:15, 21:00, 21:45 - Turcaria

Hudba a zpěv: Hipocondria ensemble a hosté, tanec: Chorea Historica

Barokní turečtí nájezdníci obsadí jeviště zámeckého divadla! Šavlové tance, uhrančivý hlas tajemné harémové zpěvačky a omamná vůně turecké kávy, to vše se bude linout v rytmech a melodiích s tureckou tematikou, jak je ztvárnili evropští skladatelé 18. století.Zámecká Zahrada

22:15 - Zahradní slavnost s ohňostrojem

Dobré jídlo a pití za svitu loučí a doprovodu živé hudby. Konverzace, námluvy, tajemná zákoutí zahrady budou lákat k nevšedním zážitkům. Vše zakončí malý ohňostroj.

Informace

Typ koncert, ohňostroj, slavnost, tanec
Místo konání Zámek Valtice (Valtice)
Datum a čas konání čt 7.7.2016 19:00 - 23:00
URL https://www.npu.cz/cs/npu-a-pamatkova-pece/npu-jako-instituce/akce/9857-valticka-barokni-noc-na-zamku
Přístupné pro vozíčkáře Neznámo (prostory nejsou bezbariérové)
Vstupné 150, 100 Kč
Zdroj dat Národní památkový ústav
Je třeba opravit údaje?

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod