Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Nicola Matteis a jeho současníci

Nicola Matteis byl geniální a extravagantní italský kytarista a houslista. Poctu tomuto rodáku z Neapole, který však značnou část svého života prožil v Londýně, skládá neobvykle obsazený In Cordis Ensemble. Vedle rozmanitých houslových a kytarových skladeb představí soubor rovněž díla Nicoly Matteise... celý popis

Nicola Matteis byl geniální a extravagantní italský kytarista a houslista. Poctu tomuto rodáku z Neapole, který však značnou část svého života prožil v Londýně, skládá neobvykle obsazený In Cordis Ensemble. Vedle rozmanitých houslových a kytarových skladeb představí soubor rovněž díla Nicoly Matteise ml., jenž působil jako hudební ředitel dvorního baletu u císařského dvora ve Vídni. Tento kosmopolitní skladatel zasáhl také do hudebního života v českých zemích - hrabě Jan Adam Questenberg si u něj objednával baletní hudbu pro operní představení na svém zámku v Jaroměřicích.

In Cordis Ensemble je ojedinělým hudebním seskupením, zaměřujícím se na repertoár pro drnkací nástroje z 15. - 18. století. Úchvatné zvukové spojení trojřadé barokní harfy, loutny a theorby nechává znovu ožít díla, která byla dříve právě v českých zemích velmi oblíbená. Dnes je díky vysoké technické náročnosti, můžete slyšet u nás prakticky výhradně v podání tohoto souboru.

Kateřina Ghannudi | trojřadá barokní harfa
Jan Krejča | theorba, barokní kytara
Miloslav Študent | arciloutna, barokní kytara, vedoucí souboru
Marek Štryncl | barokní violoncello
Miloš Valent | barokní housle

Informace

Typ koncert
Místo konání Zámek Valtice (Valtice)
Datum a čas konání út 5.7.2016 20:00
URL https://www.npu.cz/cs/npu-a-pamatkova-pece/npu-jako-instituce/akce/10359-nicola-matteis-a-jeho-soucasnici
Předprodej vstupenek Vstupenky z zakoupení zde http://npuvstupenky.colosseum.eu/valtice/list
Přístupné pro vozíčkáře Neznámo (prostory nejsou bezbariérové)
Vstupné 150, 100 Kč
Zdroj dat Národní památkový ústav
Je třeba opravit údaje?

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod