Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Hradní Kaprobraní

Pátý ročník akce uzavírající hradní sezonu ve dnech 8. a 9. října 2016. V hradní zahradě Vám po oba dny zpříjemní pobyt skupina historického šermu Buhurt s dobovými hrami a soutěžemi pro děti. Můžete se těšit na dobové ležení, prohlídku zbraní severoamerických osadníků, házení seker, pytlíkovou střelnici... celý popis

Pátý ročník akce uzavírající hradní sezonu ve dnech 8. a 9. října 2016. V hradní zahradě Vám po oba dny zpříjemní pobyt skupina historického šermu Buhurt s dobovými hrami a soutěžemi pro děti. Můžete se těšit na dobové ležení, prohlídku zbraní severoamerických osadníků, házení seker, pytlíkovou střelnici, střelbu z luku na divočáka a házení oštěpu na bizona.

Po oba dny v závěru prohlídky Paláce pak návštěvníci uvidí v hradní kuchyni přípravu pokrmů prostého i šlechtického stavu na téma rybích pochoutek. Pro malé návštěvníky zde máme připravenou soutěž v hledání zlaté rybky. Nejrychlejšího ze skupiny čeká odměna.


V neděli 9. 10. si mohou návštěvníci vyzkoušet chytání kaprů z hradního rybníka tzv. na pytlačku.

Dva největší úlovky, které vyhlásíme ve 12,00 a v 15,00 hodin budou odměněny cenami. V neděli také v 11,15 hodin zazní na nádvoří před kaplí slavnostní fanfára Vladimíra Kundráta a poděkování pana hraběte návštěvníkům k ukončení sezony.

Informace

Typ netradiční prohlídka, ochutnávka jídel, rybolov
Poznámka Původní termín avizovaný na 24. a 25. září jsme museli z provozních důvodů přesunout - omlouváme se. Vstupenky je možné si rezervovat.
Místo konání Hrad Bítov s kaplí Nanebevzetí Panny Marie (Uherčice)
Datum a čas konání
  • ne 9.10.2016 9:00 - 15:00
  • so 8.10.2016 9:00 - 15:00
URL https://www.npu.cz/cs/npu-a-pamatkova-pece/npu-jako-instituce/akce/10161-hradni-kaprobrani
Přístupné pro vozíčkáře Neznámo (prostory nejsou bezbariérové)
Vstupné 130,- dospělí, snížené 90,-
Zdroj dat Národní památkový ústav
Je třeba opravit údaje?

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod