Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Hradní pouť 2016

Pátek: zahájení pouti koncertem skupiny Lucrezia Borgia ze Znojma, historizující folk. Začátek v 19,00 hodin, Vstupné 150,- a 80,- Kč, děti do 6 let zdarma. Sobota: historický jarmark (šperky, keramika, dřevěné hračky, kovář, trdelník a další), Komedianti na káře vystoupí s pohádkou Bajaja (11,00 hod... celý popis

Pátek: zahájení pouti koncertem skupiny Lucrezia Borgia ze Znojma, historizující folk. Začátek v 19,00 hodin, Vstupné 150,- a 80,- Kč, děti do 6 let zdarma.

Sobota: historický jarmark (šperky, keramika, dřevěné hračky, kovář, trdelník a další), Komedianti na káře vystoupí s pohádkou Bajaja (11,00 hod.), Princ Nebojsa (14,00 hod.) a žongléři a žonglérská dílna (16,00 hod.). Vstupné na program je zdarma.

Neděle: historický jarmark, církevní pouť od hradní studánky (sraz 10.45 hod.) s průvodem před hradní kapli, kde proběhne mše svatá a po ní adorace bítovské smírčí Madony (r. 1346) uvnitř kaple. Komedianti na káře vystoupí s představením žongléři a žonglérská dílna (11,00 na parkánové zahradě), pohádka Bajaja (14,00 hod.), Princ Nebojsa (16,00 hod.). Pohádky na hlavním nádvoří. Vstupné na program je zdarma.

V neděli bude okruh č. IV. Vstup do hradu - zdarma (vstup na jarmark, divadelní představení, prohlídka obou výstav, kaple, zahrady a erbovních bestií ve sklepení). Zdarma po oba dny otevřena parkánová zahrada s historií rodu Haasů. Vstup přes padací most.

Informace

Typ divadlo pro děti, koncert, pouť, trhy / jarmark
Místo konání Hrad Bítov s kaplí Nanebevzetí Panny Marie (Uherčice)
Datum a čas konání pá 12.8.2016 9:00 - ne 14.8.2016 18:00
URL https://www.npu.cz/cs/npu-a-pamatkova-pece/npu-jako-instituce/akce/10160-hradni-pout-xxiv-rocnik
Součást opakované události Hradní pouť
Přístupné pro vozíčkáře Neznámo (prostory nejsou bezbariérové)
Zdroj dat Národní památkový ústav
Je třeba opravit údaje?

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod