Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Svět stavebnic a kostek

Výstava v Letohrádku Mitrovských na Starém Brně představí návštěvníkům převážně české (potažmo historické rakouské a německé) stavebnice z období od poloviny 19. století, přes dobu mezi světovými válkami, období socialismu až po současnost zastoupenou snad nejoblíbenější a nejrozšířenější stavebnicí... celý popis

Výstava v Letohrádku Mitrovských na Starém Brně představí návštěvníkům převážně české (potažmo historické rakouské a německé) stavebnice z období od poloviny 19. století, přes dobu mezi světovými válkami, období socialismu až po současnost zastoupenou snad nejoblíbenější a nejrozšířenější stavebnicí všech dob - stavebnicí Lego.

Průřez historií stavebnic a kostek je založen na sbírce manželů Pecháčkových z Rychnova nad Kněžnou. Nebudou chybět také ukázky stavebnice Merkur i jejich jednoduchých předchůdců jako papírových skládaček nebo dřevěných mechanismů.

Hlavní částí výstavy je veleúspěšný putovní projekt Ing. Arch. Petra Šimra nazvaný Svět kostiček složený z mnoha exponátů čítajících téměř 500.000 dílků ze stavebnice Lego.

Stěžejní náplní výstavy bude tematická expozice dioramat: Lego město a periferie města, pohyblivé kolotoče v zábavním parku, kolejiště s pojízdnými vlakovými soupravami, dále exkluzivní řada nejmodernějších vlakových souprav, kolejových jeřábů a speciálních technických kolejových vozidel, skulptury, vozový park edice Model Team, modelová řada Technic a další exkluzivní exponáty z řad továrních setů, i MOC tvorby (My own Creation - má vlastní tvorba). Velkým lákadlem může být i filmová tvorba z kostiček, která představí témata The Simpsons, Back of the Future, Ghostbusters - Krotitelé duchů, Wall-E, Star Wars a Mimoni. Tovární sety z různých časových období budou v jednotlivých tematických celcích při vzájemném porovnávání představovat na první pohled patrné proporční, hmotové i estetické rozdíly na časové ose dle roku vydání exponátů a dostupných kostek někdejší produkce společnosti LEGO.

Pro děti bude připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek s vláčkodráhou, ke stavění pak kostky Duplo i Classic - Basic. Pro tvorbu kreativních návštěvníků výstavy bude v prostorách dětského koutku umístěn originální Lego hrací stolek. Návštěvníci si mohou také v pokladně výstavy zakoupit vybrané druhy nových stavebnic Lego za skvělé ceny.

Příprava výstavy je značně časově náročná, ale nabídne návštěvníkům velmi zajímavou podívanou na část rozsáhlé sbírky továrních setů (ze sortimentu společnosti LEGO za posledních téměř 40 let její produkce), vlastní MOC tvorby člena československého fóra "kostky.org", který se představuje pod přezdívkou "Peesko" a dále exponáty dalších pozvaných tvůrců. Pro návštěvníky výstavy připravujeme také několik překvapení. Zajisté je na co se těšit!

Informace

Typ výstava hraček
Akce je vhodná pro děti
Místo konání Letohrádek Mitrovských (Brno)
Datum a čas konání so 10.9.2016 10:00
URL www.letohradekbrno.cz
Přístupné pro vozíčkáře Ne
Zdroj dat Jihomoravský kraj
Je třeba opravit údaje?

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod