Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Ukončení kulturní sezóny: Tabarano e Scintilla

Zakončení divadelní sezóny na zámku Valtice Opera zazní v podání souboru Capella Regia Praha pod vedením Roberta Huga a v režijní inscenaci Magdaleny Švecové. Roli Scintilly ztvární Karolína Bubleová - Berková, Ivo Hrachovec šlechtice Tabarana, představení doplní tanečníci, mimové a akrobati. Dvojdílné... celý popis

Zakončení divadelní sezóny na zámku Valtice

Opera zazní v podání souboru Capella Regia Praha pod vedením Roberta Huga a v režijní inscenaci Magdaleny Švecové. Roli Scintilly ztvární Karolína Bubleová - Berková, Ivo Hrachovec šlechtice Tabarana, představení doplní tanečníci, mimové a akrobati.

Dvojdílné intermezzo Tabarano e Scintilla (původně nazvané La Contadina - Služebná) bylo poprvé uvedeno v Neapoli na podzim roku 1728. Hlavní postavou je hezké a prohnané děvče, které bychom dnes označili pojmem "zlatokopka", jejím protihráčem poněkud opelichaný, bohatý a trochu samolibý šlechtic. Komické situace podporuje Tabaranův sluha Corbo, dále milenec Scintilly - Lucindo a další němé role. Autor operu později přepracoval k uvedení v Drážďanech roku 1737.

Hasse, jako přední reprezentant tzv. opera seria - neapolské vážné opery, výrazně ovlivňoval hudební vkus poloviny 18. stol. Jeho dvě stěžejní díla Alcide al Bivio a Il Trionfo di Clelia - byla premiérována ve Vídni začátkem šedesátých let 18. století a autorova hudba velmi dobře souzní s prostředím lichtensteinského barokního divadla ve Valticích.

Informace

Typ opera, slavnost
Místo konání Zámek Valtice (Valtice)
Datum a čas konání ne 13.11.2016 15:00
Přístupné pro vozíčkáře Neznámo (prostory nejsou bezbariérové)
Vstupné 990 Kč
Zdroj dat Národní památkový ústav
Je třeba opravit údaje?

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod