Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Opera Argippo

Hudba: Antonio Vivaldi a další Účinkují: Capella Regia Praha – řídí Robert Hugo Sylva Čmugrová, Michaela Šrůmová, Jaroslav Březina, Ivo Hrachovec, Filip Dámec Převážně Vivaldiho zhudebnění Argippa zapadá do česko–rakouského kulturního kontextu, protože vniklo na objednávku pražského impresária a jeho... celý popis

Hudba: Antonio Vivaldi a další

Účinkují:

Capella Regia Praha – řídí Robert Hugo
Sylva Čmugrová, Michaela Šrůmová, Jaroslav Březina, Ivo Hrachovec, Filip Dámec
Převážně Vivaldiho zhudebnění Argippa zapadá do česko–rakouského kulturního kontextu, protože vniklo na objednávku pražského impresária a jeho provedení se odehrávalo po ose Praha - Brno - Vídeň. Vivaldiho Argippa tedy můžeme považovat v jistém smyslu za předchůdce nejslavnější pražské opery – Mozartova Dona Giovanniho. I tu totiž objednal pražský imresário – Pasquale Bondini (1731–1789). Jak silná byla tradice italské opery v českých zemích, můžeme vidět ze skutečnosti, že Pasquale Bondini, který se narodil rok po pražském uvedení Argippa, začínal v Čechách jako zpěvák Mingottiho společnosti.

Informace

Typ opera
Místo konání Zámek Valtice (Valtice)
Datum a čas konání čt 5.10.2017 17:00
URL www.valtice.eu/vismo/akce.asp?id_org=17669&id=3052
Přístupné pro vozíčkáře Ne
Vstupné 200 až 500 Kč dle místa
Zdroj dat Město Valtice
Je třeba opravit údaje?

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod