Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Léto v Brně

Retro výstava o brněnských plovárnách, lázních, plážové módě, starých bicyklech a trojkolkách. Po úspěchu předchozích retro výstav, které jsme během uplynulých 10 let uspořádali (Šťastný život v secesi, Z historie brněnských cukráren, Nezapomenutelná Ema Destinnová, Četnické humoresky, Slavní detektivové... celý popis

Retro výstava o brněnských plovárnách, lázních, plážové módě, starých bicyklech a trojkolkách. Po úspěchu předchozích retro výstav, které jsme během uplynulých 10 let uspořádali (Šťastný život v secesi, Z historie brněnských cukráren, Nezapomenutelná Ema Destinnová, Četnické humoresky, Slavní detektivové na stopě zločinu, Světoví návrháři, Hvězdy stříbrného plátna) jsme se v rámci 100. výročí vzniku ČSR v letošním roce a v souvislosti s festivalem Re:Publika, probíhající ve stejném termínu v sousedství letohrádku, rozhodli uspořádat výstavu Léto v Brně, která připomene městské a říční lázně, plovárny nebo sportoviště povětšinou navržené předním brněnským / československým architektem Bohuslavem Fuchsem (Výstavní - právě před 90 lety, Kopečná, Zábrdovice) a zároveň přiblíží tehdejší trávení volného času, hygienické návyky, dobovou letní módu, sportovní náčiní atd. Jsme hrdí, že na výstavě představíme téměř neznámé, naprosto jedinečné sbírky oděvů a doplňků, plavek a sportovního náčiní, historických bicyklů a trojkolek atd. od soukromých sběratelů z různých koutů ČR. Návštěvníci výstavy se dozví mnoho zajímavých informací historického a architektonického charakteru, seznámí se také s dobovými provozními a návštěvními řády, ceníky, s metodikou plování, zdravotní tělovýchovou na slunci, vzduchu a ve vodě, s otužováním, první pomocí apod.

Letní móda a plavky budou rozděleny podle prvních sedmi desetiletí 20. století, nebudou chybět ani klobouky, brýle, plovací, sportovní nebo zábavní pomůcky a mnoho dalších exponátů, stejně jako dobové dokumenty, almanachy, fotografie, pohlednice nebo časopisy.

Informace

Typ výstava oděvů
Poznámka Otevřeno: úterý - neděle 10 - 16 hod.
Místo konání Letohrádek Mitrovských (Brno)
Datum a čas konání so 5.5.2018 - ne 24.6.2018

Akce je dostupná dle aktuální provozní doby

URL www.letohradekbrno.cz/probihajici-vystavy
Přístupné pro vozíčkáře Neznámo (prostory nejsou bezbariérové)
Zdroj dat Jihomoravský kraj
Je třeba opravit údaje?

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod