Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

2. festivalový koncert lednicko valtického hudebního festivalu: Lovecká hudba na rendez-vous

Program koncertu: Josef Schantl (1842-1902) Fanfára LVHF, Johann, Fürst von und zu Lichtenstein (1882) Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) Předehra k opeře Kouzelná flétna Antonín Rejcha (1770-1836) Dechový kvintet č. 1 e moll, op. 88 I. Andante. Allegro ma non troppo, II. Andante poco allegretto III... celý popis

Program koncertu:

Josef Schantl (1842-1902) Fanfára LVHF, Johann, Fürst von und zu Lichtenstein (1882)

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) Předehra k opeře Kouzelná flétna

Antonín Rejcha (1770-1836) Dechový kvintet č. 1 e moll, op. 88

I. Andante. Allegro ma non troppo, II. Andante poco allegretto

III. Menuetto. Allegro vivo, IV. Finale. Allegro

přestávka

Joseph Haydn (1732-1809) Symfonie D dur La chasse (Lovecká) Hob.I:73, arr. Zdeněk Vrbík

III. Menuetto: Allegretto, IV. La chasse: Presto

Darius Milhaud (1892-1974) La cheminée du Roi René (Krb Krále René), op. 205

I. Cortge (procession), II. Aubade (dawnsong), III. Jongleurs (jugglers), IV. La maousinglade (sarabande), V. Joutes sur lArc (jousting on the River Arc), VI. Chasse Valabre (hunting at Valabre), VII. Madrigal nocturne (nocturno madrigal)

Franz Schubert (1797-1828) Lovecká večerní píseň D. 368, arr. Zdeněk Vrbík.

Joseph Haydn (1732-1809) Divertimento B dur, Hob. II :46

I. Allegro con spirito, II. Choral St. Antonin, III. Menuett, IV. Rondo Allegretto

(Změna programu vyhrazena)

Belfiato quintet

Komorní soubor Belfiato Quintet vznikl v roce 2005 a tvoří ho absolventi Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze. Členové souboru studovali na Pražské konzervatoři u Ondřeje Roskovce (Česká filharmonie, Afflatus Quintet), dále na HAMU ve třídě Štěpána Koutníka a spolupracovali s profesorem Gottfriedem Pokornym (Universität für Musik und darstellende Kunst Wien).

Členové kvintetu jsou hráči předních orchestrů (Česká filharmonie, Orchestr Národního divadla, PKF - Prague Philharmonia, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Pardubická komorní filharmonie, The Philharmonia Orchestra London). Získali také ocenění na mezinárodních interpretačních soutěžích, například na soutěži ARD v Mnichově, Pražském Jaru a Concertinu Praga.

Belfiato Quintet je držitelem 1. ceny ze soutěže Antonína Rejchy na festivalu v rakouském Semmeringu. V roce 2011 získal soubor 3. cenu na mezinárodní Soutěži dechových kvintet Henriho Tomasiho v Marseilli společně s cenou za nejlepší provedení Tomasiho skladby.

Soubor vystupuje pravidelně v Česku a v zahraničí. Představil se například v koncertní sezoně České filharmonie, Českého spolku pro komorní hudbu a v komorních cyklech Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK a PKF - Prague Philharmonia. Spolupracoval s Českou televizí i a Českým rozhlasem a společně vystoupil s Aflattus Quintetem nebo mezzosopranistkou Dagmar Peckovou. Na festivalu Pražské jaro 2014 Belfato Quintet účinkoval v recitálu s programem skladeb českých autorů. S českým repertoárem se představil i v roce 2015, například v komorním cyklu Symfonického orchestru polského rozhlasu v Katovicích, v roce 2016 například na Velvyslanectví České republiky v Londýně.

Informace

Typ koncert
Místo konání Zámek Valtice (Valtice)
Datum a čas konání ne 30.9.2018 16:00
URL https://www.zamek-valtice.cz/cs/akce/33792-2-festivalovy-koncert-lednicko-l-valtickeho-hudebniho-festivalu-lovecka-hudba-na-rendez-vous
Součást festivalu

Lednicko valtický hudební festival 2018

Přístupné pro vozíčkáře Neznámo (prostory nejsou bezbariérové)
Vstupné 990 Kč
Zdroj dat Národní památkový ústav
Je třeba opravit údaje?

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod