Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Koncert Barocco sempre giovane, Emil Rovner - violoncello

Maestro J. M. Sperger Zámecké Divadlo Ve Valticích Program koncertu: Antonio Vivaldi (1678-1741) Předehra k opeře LOlimpiade, Rv 725 Johann Matthias Sperger (1750-1812) A trionfar mi chiama Antonio Vivaldi Concerto g minor for 2 celli, Rv 531 Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) Per questa bella... celý popis

Maestro J. M. Sperger

Zámecké Divadlo Ve Valticích

Program koncertu:

Antonio Vivaldi (1678-1741)
Předehra k opeře LOlimpiade, Rv 725

Johann Matthias Sperger (1750-1812)
A trionfar mi chiama

Antonio Vivaldi
Concerto g minor for 2 celli, Rv 531

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)
Per questa bella mano, Kv 612

Johann Matthias Sperger (1750-1812)
Sinfonia D dur, M. A. 19

Joseph Haydn (1732-1809)
Violoncellový koncert č. 2 D Dur, Op. 101, Hob. VIIb/2

Emil Rovner - violoncello

Violoncellista a pedagog ruského původu pochází z města Gorki, kde začal navštěvovat hodiny hry na violoncello u Anatola Lukjaněnka. S tamním orchestrem vystoupil jako sólista poprvé již v deseti letech. Své interpretační umění dále zdokonaloval u Ivana Monighettiho v Madridu a Basileji a u Borise Pergamenščikova na Hochschule für Musik Hanns Eisler v Berlíně. Kromě violoncella navštěvoval také hodiny dirigování u Margarity Samorukové a věnoval se zpěvu pod vedenímUlricha Messthalera na Schola Cantorum Basiliensis. Během své umělecké kariéry navázal spolupráci s řadou významných hudebních těles - na doporučení dirigenta Vladimira Ashkenazyho debutoval jako sólista s orchestrem Tonhalle Orchestra Zurich pod taktovkou Garyho Bertiniho. V nedávné době vystoupil například s hudebními tělesy St. Petersburg Philharmonic, Münchener Kammerorchester, Berliner Symphoniker, Kammerorchester Basel, Camerata Bern, Komorní filharmonií Pardubice, Moscow Symphony Orchestra nebo Kammerakademie Potsdam. Rovner blízce spolupracuje se současnými skladateli, jako je Sofia Gubaidulina, Valentin Silvestrov, Heinz Holliger, Per Nrgrd, Tigran Mansurian, Elena Firsova a Evgeny Shcherbakov, který umělci věnoval svůj druhý violoncellový koncert. Za dobu svého uměleckého působení získal řadu ocenění, mezi něž patří vítězství v soutěžích Internationaler Johannes-Brahms-Wettbewerb v rakouském Pörtschachu a Internationaler Johann-Sebastian-Bach-Wettbewerb v Lipsku.

Barocco Sempre Giovane

Baroko stále mladé je komorní soubor složený ze špičkových mladých profesionálních hudebníků. Specializuje se na interpretaci skladeb vrcholného baroka, nevyhýbá se však ani jiným slohovým obdobím. Soubor založil prof. Josef Krečmer v roce 2004, jenž je také jeho uměleckým šéfem. Barocco sempre giovane má za sebou již stovky významných koncertů, soubor je zván na domácí i zahraniční hudební festivaly (Pražské jaro, Smetanova Litomyšl, Mezinárodní hudební festival Brno, Festival Concentus Moraviae, Festival Mitte Europa, The Ohrid Summer Festival, Nitrianska hudobna jar, Le Quattro Stagioni, Kammermusik um halb acht Basel, Bach Istanbulda atd.), jeho koncerty vysílaly v přímém přenosu Česká televize i Český rozhlas, nahrává na Cd a pořádá vlastní abonentní cykly koncertů. Soubor spolupracuje s předními českými i zahraničními sólisty, jako jsou například Jan Mráček, Václav Hudeček, Jana Boušková, Dagmar Pecková nebo Giuliano Carmignola.

Ondřej Kepka - mluvené slovo

Informace

Typ koncert
Místo konání Zámek Valtice (Valtice)
Datum a čas konání pá 11.10.2019 19:00
URL https://www.zamek-valtice.cz/cs/akce/42256-7-festivalovy-koncert-lednicko-l-valtickeho-hudebniho-festivalu-maestro-j-m-sperger-v-divadle-zamku-valtice
Součást festivalu

Lednicko valtický hudební festival 2019

Přístupné pro vozíčkáře Ne
Dokumenty
Zdroj dat Barocco sempre giovane
Je třeba opravit údaje?

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod