Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

2. festivalový koncert: Rendez-vous s harfou

Program koncertu: Johann Georg Leopold Mozart (1719-1787) Lov Georg Philipp Telemann (1681-1767) Sonáta pro zobcovou flétnu č. 2 C dur, Twv 41:C5 (Essercizii musici) 1. Adagio - Allegro - Adagio - Allegro, 2. Larghetto, 3. Vivace František Antonín Rössler-Rosetti (1750-1792) Sonáta pro harfu Es dur 1... celý popis

Program koncertu:

Johann Georg Leopold Mozart (1719-1787)
Lov

Georg Philipp Telemann (1681-1767)
Sonáta pro zobcovou flétnu č. 2 C dur, Twv 41:C5 (Essercizii musici)
1. Adagio - Allegro - Adagio - Allegro, 2. Larghetto, 3. Vivace

František Antonín Rössler-Rosetti (1750-1792)
Sonáta pro harfu Es dur
1. Allegro assai, 2. Romance. Adagio non tanto, 3. Rondo. Allegretto

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)
Sonáta pro flétnu a harfu F dur, Kv. 13
1. Allegro, 2. Andante, 3. Menuetto primo - Menuetto secondo

Přestávka

Alphonse Hasselmans (1845-1912)
Follets, caprice étude pro harfu, Op. 48
Feuilles dautomne, Op. 45: Sérénade mélancolique
La source, étude pro harfu, Op. 44

Johanns Donjon (1839-1912)
Etudes de salon pro flétnu, Ijd 2
1. Elégie

Claude Debussy (1862-1918)
Suite bergamasque, L. 75.
1. Prélude, 2. Menuet, 3. Clair de lune, 4. Passepied

Gabriel Fauré (1845-1924)
Fantaisie, op. 79

Kateřina Englichová - harfa

Vystudovala Konzervatoř v Praze a prestižní Fulbrightovo stipendium jí umožnilo studovat na Curtisově institutu ve Filadelfii. V létě 2017 dokončila postgraduální studium na Hochschule für Musik Hanns Eisler v Berlíně. Spolupracovala s mnoha významnými umělci a soubory, jak v zahraničí - Mstislav Rostropovič, Carol Wincenc, Gerard Causé, Cindy Phelps, Robert Davidovici, Michael Kofler, tak u nás - Josef Suk, Pavel Šporcl, Ivan Ženatý, Martin Kasík, Vilém Veverka, Škampa kvarteto, Pražákovo kvarteto, Pavel Haas Quartet, Ensemble Inégal, Pražský filharmonický sbor, Kuhnův dětský sbor, nebo Boni Pueri. Englichová je rovněž držitelkou mnoha světových ocenění. Jako sólistka spolupracovala s dirigenty Jakubem Hrůšou, Jiřím Bělohlávkem, Zdeňkem Mácalem, Kasparem Zehndrem, Petrem Vronským, Ondřejem Kukalem, Pietari Inkinenem. Několik let účinkovala s Filadelfským symfonickým orchestrem a měla možnost hrát pod taktovkou Simona Rattla, Claudia Abbada Riccarda Mutiho, Wolfganga Sawallishe, Michaela Tilson-Thomase, nebo Seijiho Ozawy. Vedla mistrovské kurzy v Usa (Juilliard School of Music, Curtis Institute of Music), Kanadě, ve Velké Británii (The Royal Academy of Music), v Hongkongu, Lucembursku a harfový seminář v Santuario di Crea v Itálii. Každé léto vede kurzy na festivalu Ameropa a pravidelně zastává místo porotce v mezinárodních soutěžích - Itálie, Kanada, Usa, Česká republika. Věnuje se také soudobé hudbě a řada skladatelů jí věnovala své skladby - např. Sylvie Bodorová, Jiří Gemrot, Zdeněk Lukáš, Jan F. Fischer, Eric Sessler, Christopher Coleman, Karel Janovický, Jindřich Feld, nebo Luboš Sluka.

Petr Pomkla - flétna

Absolvoval konzervatoř a Janáčkovu akademii múzických umění v Brně, dále pak studoval na lEcole Normale de musique de Paris (koncertní licence v roce 1989), v Nice a Zürichu u pedagogů Alaina Mariona, Christiana Lardeho a Alexandra Magnina. Jako sólista vystupoval Petr Pomkla za doprovodu českých symfonických orchestrů v Brně, Hradci Králové, Olomouci, Zlíně a Teplicích, objevil se také na koncertních programech Sukova komorního orchestru, hudebního tělesa Musici de Praga, Jihočeské komorní filharmonie, Moravského komorního orchestru, ansámblu Czech Virtuosi a uskupení Nadace Yehudi Menuhina - Paris. Byl rovněž členem Orchestre de Jeunes de toute lEurope (Paříž) a Gustav Mahler Jugendorchester (Vídeň). Od roku 1992 je prvním flétnistou Brněnské filharmonie a orchestru Czech Virtuosi. Hraje na recitálech s kytarou, harfou, klavírem a smyčcovým kvartetem. Vyučoval hru na flétnu na Jamu v Brně, nyní je pedagogicky činný na Konzervatoři Evangelické akademie v Olomouci. Vystupoval na koncertech a hudebních festivalech v mnoha zemích Evropy, Jihovýchodní Asie a Japonsku, jako sólista, či komorní hráč na festivalech v Bayreuthu, Kuhmu, Malaze, Vitorii, Luçonu, Saumuru, ale také v Praze, Brně, na Hukvaldech a v Ostravě.

Informace

Typ koncert
Místo konání Rendez - vous (Dianin chrám) (Valtice)
Datum a čas konání ne 29.9.2019 16:00
URL https://www.zamek-valtice.cz/cs/akce/42254-2-festivalovy-koncert-lednicko-l-valtickeho-hudebniho-festivalu-rendez-vous-s-harfou-na-zamecku-rendez-vous
Součást festivalu

Lednicko valtický hudební festival 2019

Přístupné pro vozíčkáře Neznámo (prostory nejsou bezbariérové)
Zdroj dat Národní památkový ústav
Je třeba opravit údaje?

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod