Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Sázíme hrad za zámkem Valtice

Sázíme hrad za zámkem Valtice na ploše dnešní zámecké louky za jižní fasádou zámku stával od 12. století hrad, který postupnými přestavbami navázal na budovu zámku. Podobu zámeckého komplexu z roku 1672 zachycuje veduta G. M. Vischera, kde jsou již patrné rysy dnešního zámku, ale na louce za ním tehdy... celý popis

Sázíme hrad za zámkem Valtice na ploše dnešní zámecké louky za jižní fasádou zámku stával od 12. století hrad, který postupnými přestavbami navázal na budovu zámku. Podobu zámeckého komplexu z roku 1672 zachycuje veduta G. M. Vischera, kde jsou již patrné rysy dnešního zámku, ale na louce za ním tehdy ještě stál hrad s polygonální věží.Rozhodli jsme se hrad do parku zámku Valtice vrátit. Vysázíme jeho obrys z krokusů a hrad nám tak každé jaro vykvete! Proto zahajujeme sérii veřejného sázení krokusů, kdy uvítáme návštěvníky s dobrou náladou a chutí přiložit ruku k dílu.

První veřejné sázení krokusů se bude konat v sobotu 5. října 2019. Vstup je zdarma. Na místě budou sázecí lopatky, pomocníci a hlavně spousta cibulek krokusů. Přijďte si zasadit svůj kousek hradu! Srdečně zveme!

Informace

Typ ekologická akce
Místo konání Zámek Valtice (Valtice) - park
Datum a čas konání so 5.10.2019 10:00 - 16:00
URL https://www.zamek-valtice.cz/cs/akce/48773-sazime-hrad-za-zamkem-valtice
Přístupné pro vozíčkáře Neznámo (prostory nejsou bezbariérové)
Vstupné Bezplatný vstup
Zdroj dat Jihomoravský kraj
Je třeba opravit údaje?

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod