Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Slavnosti moravského uzeného a vína 2020

Slavnosti se konají stejně jako v minulých letech v rozsáhlém areálu státního hradu Veveří u Brna. Bohatý festivalový program je rozdělen do dvou částí. V sobotu si na své přijdou zejména ti, kteří rádi objevují moravské mistry uzenáře a vinaře. Svá vítězství se budou snažit obhájit po čtvrté v řadě... celý popis

Slavnosti se konají stejně jako v minulých letech v rozsáhlém areálu státního hradu Veveří u Brna. Bohatý festivalový program je rozdělen do dvou částí. V sobotu si na své přijdou zejména ti, kteří rádi objevují moravské mistry uzenáře a vinaře. Svá vítězství se budou snažit obhájit po čtvrté v řadě uzenáři z Domácího řeznictví a uzenářství rodiny Ráčkovy. Mezi soutěžícími uzenáři návštěvníci naleznou nové tváře. Chceme na místě vytvořit soutěžního ducha a věříme, že se to povede zejména i díky novým uzenářům, kteří tvoří výborné pochoutky, ale zatím neměli na slavnostech možnost je představit, doplňuje Pichler.

Moravští vinaři ovládnou vytápěný velkokapacitní stan, ve kterém se bude dát posedět při cimbálovce za každého počasí. Během akce nebudou chybět oblíbené workshopy porcování masa, domácího uzení nebo výroby klobásy. Návštěvnici si budou moci sami vyzkoušet navléknout střívko a naplnit ho masem. V neděli organizátoři pomyslně otevřou Slavnosti moravského uzeného a vína tzv. gastronautům. Program ozvláštní kuchařská show známého kuchaře Michala Škody a nebudou chybět ani ochutnávky uzeného masa.

Během obou dní budou souběžně s hlavním programem zaměřeným na jídlo probíhat také aktivy určené dětem. Rodiče si společně s nejmenšími opečou výborné špekáčky, zajdou na divadelní představení, roztočí ruční dětský kolotoč nebo prozkoumají nádvoří tajemného hradu Veveří včetně vyhlídkové věže.

Informace

Typ gastronomický festival
Místo konání Hrad Veveří (Veverská Bítýška)
Datum a čas konání
  • ne 1.3.2020
  • so 29.2.2020
URL www.moravskeuzene.cz
Přístupné pro vozíčkáře Neznámo (prostory nejsou bezbariérové)
Zdroj dat Jihomoravský kraj
Je třeba opravit údaje?

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod