Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Betlémy klasické

Můžete zde vidět veliké historické betlémy, betlémy od známých autorů /Josef Lada, Mikoláš Aleš, Marie Fischerová - Kvěchová a další/, exotické betlémy např. z Afriky. K zajímavostem této předvánoční výstavy v Letohrádku Mitrovských v Brně patří "Hipsterský" betlém . Josef si trochu nezvykle pořizuje... celý popis

Můžete zde vidět veliké historické betlémy, betlémy od známých autorů /Josef Lada, Mikoláš Aleš, Marie Fischerová - Kvěchová a další/, exotické betlémy např. z Afriky.

K zajímavostem této předvánoční výstavy v Letohrádku Mitrovských v Brně patří "Hipsterský" betlém . Josef si trochu nezvykle pořizuje selfie mobilním telefonem, tři králové přijíždějí do Betléma na vozítkách segway. Výstava ale potěší i milovníky tradičních betlémů bez moderních prvků. Začíná dnes, potrvá do 12. ledna.

Kromě asi 60 historických, současných i exotických betlémů, vánočních ozdob a floristických dekorací si návštěvníci prohlédnou i raritu, takzvaný celoroční betlém - dioárama na téma života Ježíše Krista, uvedl za pořadatele Petr Lukas.

Ivana Langrová z Beskyd zhotovila z ovčího rouna 105 postaviček a zvířat ve 25 scénách. Celoroční betlém tak nezobrazuje pouze vánoční příběh, ale celý Kristův život od narození po ukřižování.

Dalším lákadlem výstavy je ručně malovaný betlém z roku 1933 od Josefa Václavů z Železnobrodska s 250 prvky. Podobně atraktivní je takzvaný králický betlém, a to díky množství drobných stavbiček a vyřezávaných figurek.

Papírové exponáty jsou zastoupené například tištěným betlémem ze začátku minulého století, čítajícím přes 200 stovky figurek darovníků, staveb a zvířat. Nechybí betlémy malované Josefem Ladou nebo Mikolášem Alšem.

Děti zaujme betlém z igráčků. Tradici jiných světadílů reprezentují ukázky z Etiopie, Zanzibaru, Mexika, ale i Malajsie.

Informace

Typ výstava betlémů
Akce je vhodná pro děti
Místo konání Letohrádek Mitrovských (Brno)
Datum a čas konání ne 1.12.2019 - ne 12.1.2020

Akce je dostupná dle aktuální provozní doby

URL https://www.letohradekbrno.cz/probihajici-vystavy/
Přístupné pro vozíčkáře Ne
Zdroj dat Jihomoravský kraj
Je třeba opravit údaje?

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod