Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Rodinná výstava Skřítci a trpaslíci

I když tyto bytosti často vyvolávají představy o kýči, jejich umělecká historie sahá daleko do historie. Jejich popularita překonala plot renesančních a barokních zámeckých zahrad i prostory obrazáren a začala vzkvétat. Lidská fantazie s představivostí započaly pracovat a malým postavičkám bývaly přisuzovány... celý popis

I když tyto bytosti často vyvolávají představy o kýči, jejich umělecká historie sahá daleko do historie. Jejich popularita překonala plot renesančních a barokních zámeckých zahrad i prostory obrazáren a začala vzkvétat. Lidská fantazie s představivostí započaly pracovat a malým postavičkám bývaly přisuzovány pozitivní i negativní vlastnosti. Kdo z vás někdy neměl pocit, že mu někdo doma schoval klíče? Množství podob anebo míst výskytu skřítků a trpaslíků existuje mnoho! V České republice ale máme v této oblasti jedno světové prvenství. Z Ústí nad Labem pochází první zahradní trpaslík na světě. Novodobou představu o trpaslících celosvětově nejsilněji ovlivnil až film Walta Disneyho o Sněhurce z roku 1937.

Výstava v letohrádku mapuje původ a množství forem, ve kterých bylo a je možné trpaslíky i skřítky potkat. Historické sošky, pohledy, přání, hrníčky, loutky, skleněné figurky… až po klasické zahradní trpaslíky, ale také historické fotografie liliputů nebo retro stojánky na vánoční stromek. Nebudou chybět ani dětem dobře známí skřítci z televizních Večerníčků – Křemílek s Vochomůrkou, Rákosníček nebo Racochejl, dále skřítek František z Kouzelné školky nebo Šmoulové.

Na návštěvníky čeká svět skřítků, ve kterém je tvůrci výstavy představí v nejrůznějších činnostech v jejich přirozeném prostředí – jako diorámata.

„Nebude chybět ani čtenářský koutek s tematickými knížkami a omalovánkami nebo malá výtvarná dílna, kde si děti budou moct, za drobný poplatek, vyrobit figurku skřítka na památku,“ láká na výstavu jeden z kurátorů výstavy Mgr. Petr Lukas

Informace

Typ interaktivní výstava
Akce je vhodná pro děti
Poznámka Otevřeno út – ne: 10 – 16 hod.
Místo konání Letohrádek Mitrovských (Brno)
Datum a čas konání út 15.9.2020 - ne 29.11.2020

Akce je dostupná dle aktuální provozní doby

URL https://www.facebook.com/events/242815520325306
Přístupné pro vozíčkáře Neznámo (prostory nejsou bezbariérové)
Zdroj dat Jihomoravský kraj
Je třeba opravit údaje?

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod