Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Historické zbroje

Cílem semináře je upozornit na doposud opomíjenou problematiku úzkého druhu militárií v širším kontextu, a to v odrazu historických skutečností, dobové i soudobé prezentace, odborného hodnocení, restaurování, konzervování atd. Část semináře bude zaměřena na komentované prohlídky zbrojí, nové objevy (kbelcová... celý popis

Cílem semináře je upozornit na doposud opomíjenou problematiku úzkého druhu militárií v širším kontextu, a to v odrazu historických skutečností, dobové i soudobé prezentace, odborného hodnocení, restaurování, konzervování atd. Část semináře bude zaměřena na komentované prohlídky zbrojí, nové objevy (kbelcová přilbice z roku 1340, štít značený Pompeo della Cesa Miláno, soukromé exponáty), příklady restaurování (např. ze Státního hradu Lemberk, financovaného z prostředků MK ČR) i ukázky nevhodných zásahů. Tematicky je doplní další přednášky s bohatou fotodokumentací (např. o významných evropských sbírkách a fondech, osobnosti sběratele zbrojí Federica Stibberta a jiné). Rádi uvítáme další náměty, přednášky i menší diskuzní příspěvky.

Informace

Typ seminář
Místo konání Hrad Bítov s kaplí Nanebevzetí Panny Marie (Uherčice)
Datum a čas konání
  • čt 22.10.2009
  • st 21.10.2009
Přístupné pro vozíčkáře Neznámo (prostory nejsou bezbariérové)
Zdroj dat Národní památkový ústav
Je třeba opravit údaje?

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod