Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Minaret - kamenná rozhledna

Minaret - snad nejpodivnější ze všech podivných - tedy pro jihomoravskou krajinu netypických - staveb v lednicko-valtickém areálu. Pověst praví, že jeho stavba byla trucpodnikem knížete Aloise Liechtensteina za to, že mu obec odmítla poskytnout pozemek na výstavbu kostela. Minaret byl dokončen roku 1802... celý popis

Minaret - snad nejpodivnější ze všech podivných - tedy pro jihomoravskou krajinu netypických - staveb v lednicko-valtickém areálu. Pověst praví, že jeho stavba byla trucpodnikem knížete Aloise Liechtensteina za to, že mu obec odmítla poskytnout pozemek na výstavbu kostela. Minaret byl dokončen roku 1802 - je to 60 metrová věž, která vyrůstá z nízké budovy s arkádami a věžičkami, a jež je zakončena typickým půlměsícem. Z nejvyššího ochozu přehlédnete celý lednicko-valtický park a za ním úrodné roviny jak na české tak rakouské straně. Na horizontu se objevují hradby Pavlovských vrchů či vzdálenějších Bílých Karpat.

Telefon: 519 340 128
E-mail: lednice@npu.cz, bernad.oto@npu.cz
Web: https://www.zamek-lednice.com
GPS: 48°48'51.09"N 16°48'45.48"E
165 m nad mořem

Zpět na informace o objektu

Informace

Kategorie rozhledna
Certifikáty a členství Turistická známka
Národní kulturní památka
Sloh historizující (100%)
Rok výstavby 1802
Je třeba opravit údaje?

Dostupnost

Nejbližší vlakové zastávky
Nejbližší autobusové zastávky
Nejbližší letiště
  • Brno Tuřany (39 km)
  • Letiště M.R.Štefánika (78 km)
  • Vídeň (79 km)
  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod