Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Zámek Lednice

Novogotický zámek ve světoznámém lednicko-valtickém areálu zařazeném do seznamu UNESCO. Dříve byl gotickou tvrzí, později renesančním i barokním zámkem, na jehož výstavbě a výzdobě se podílela řada významných umělců a architektů. Konečná podoba zámku vznikla pseudogotickou přestavbou v l. 1846-1858.... celý popis

Novogotický zámek ve světoznámém lednicko-valtickém areálu zařazeném do seznamu UNESCO. Dříve byl gotickou tvrzí, později renesančním i barokním zámkem, na jehož výstavbě a výzdobě se podílela řada významných umělců a architektů. Konečná podoba zámku vznikla pseudogotickou přestavbou v l. 1846-1858. Honosné sídlo obklopuje velkolepý park, známý skupinou romantických staveb (minaret, Janův hrad, Apollónův chrám, Tři Grácie, kaple sv. Huberta …) a důmyslnou sítí rybníků s umělými ostrovy.

O objektu detailněji:

Dnešní podoba zámku Lednice ve slohu anglické novogotiky pochází z let 1843–1850. Reprezentační sály v přízemí zámku vynikají především bohatou řezbářskou výzdobou stěn a kazetových stropů; parkety vykládané různými druhy dřev a ostatní detaily jsou dokladem nejlepší řemeslné dovednosti a vytříbenosti vkusu knížecí rodiny Liechtensteinů. Světoznámou chloubou interiéru je vyřezávané točité schodiště v zámecké knihovně.

Apartmány v 1. patře nabízejí návštěvníkům náhled do soukromí členů rodu a životního stylu na konci 19. století. Druhé patro patřilo dětem, jejich vychovatelům a hostům. K zámku přiléhá na východní straně palmový skleník, nejstarší svého druhu v Evropě, nabízí i v zimě procházku tropickou a subtropickou oázou kvetoucích orchidejí a jiných exotických květin. Dokonalým rámcem zámku a skleníku je francouzská zahrada a rozsáhlý anglický park s rybníky, ostrůvky a drobnými romantickými stavbami. Kromě projížděk lodičkami po zámecké Dyji nebo kočárem po parku mohou hosté obdivovat ukázky lovu dravců, vyzkoušet lukostřelbu nebo vychutnat atmosféru promenádního koncertu.

Nejznámější stavbou v zámeckém parku je minaret, vyhlídková věž, která nabízí výhled na celý Lednicko-valtický areál.

Telefon: 519 340 128
E-mail: lednice@npu.cz
Web: https://www.zamek-lednice.com
GPS: 48°48'5.61"N 16°48'20.69"E
170 m nad mořem

Zpět na informace o objektu

Informace

Kategorie botanická zahrada / arboretum, galerie, muzeum, park, zámek
Certifikáty a členství TOP výletní cíl jižní Moravy Turistická známka
Národní kulturní památka
Sloh historizující - novogotický (99%)
Služby akce na objednávku, noční prohlídky, občerstvení, příležitostné koncerty, prodej cyklistických a turistických map okolí, prodej drobností a suvenýrů, prodej turistických vizitek, prodej turistických známek, projížďky kočárem, pronájem prostor, průvodcovské služby v okolí, střelnice (luky/kuše), svatby a jiné oslavy, WC
Akceptované platby hotově české koruny, Maestro, VISA, VISA Electron
Je třeba opravit údaje?

Dostupnost

Vzdálenost od parkoviště 300 m
  • kapacita osobní: 270
  • kapacita autobusy: 11, cena: 200 Kč / den
Zastávka MHD 2 km
Nejbližší vlakové zastávky
Nejbližší autobusové zastávky
Nejbližší letiště
  • Brno Tuřany (40 km)
  • Letiště M.R.Štefánika (76 km)
  • Vídeň (78 km)

Akce v objektu

Proběhlé akce

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod