Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Slovanské hradiště v Mikulčicích

Areál raně středověkého slovanského hradiště v Mikulčicích o rozloze 10 ha patří k unikátně zachovaným slovanským archeologickým nalezištím a je prohlášen národní kulturní památkou. Ve své době, v průběhu 9., století představovalo jedno z nejvýznamnějších mocenských a kulturních center Velké Moravy.... celý popis

Areál raně středověkého slovanského hradiště v Mikulčicích o rozloze 10 ha patří k unikátně zachovaným slovanským archeologickým nalezištím a je prohlášen národní kulturní památkou. Ve své době, v průběhu 9., století představovalo jedno z nejvýznamnějších mocenských a kulturních center Velké Moravy. V expozici si můžete prohlédnout autentickou nálezovou situaci s odkrytými základy kostela včetně dochovaných předmětů. K slovanskému hradišti přiléhá přírodní rezervace Skařiny s meandry řeky Moravy. Jedná se o lužní les s hnízdišti čápa bílého a volavky popelavé, jejichž zdejší kolonie patří k největším na Moravě.

O objektu detailněji:

Areál raně středověkého slovanského hradiště v Mikulčicích o rozloze 10 ha patří k unikátně zachovaným slovanským archeologickým nalezištím a je prohlášen národní kulturní památkou. Ve své době, v průběhu 9., století představovalo jedno z nejvýznamnějších mocenských a kulturních center Velké Moravy.

Archeologická zkoumání napomohla nahlédnout do doby před více než tisíci lety. V expozici si můžete prohlédnout autentickou nálezovou situaci s odkrytými základy kostela včetně dochovaných předmětů. Přilehlý areál se zachovanými pozůstatky kamenných sakrálních staveb a opevnění vybízí k příjemným procházkám za poznáním.

K slovanskému hradišti přiléhá přírodní rezervace Skařiny s meandry řeky Moravy. Jedná se o lužní les s hnízdišti čápa bílého a volavky popelavé, jejichž zdejší kolonie patří k největším na Moravě.

V současnosti se zde nachází i nové dopravní propojení přes řeku Moravu – Lávka Velké Moravy, která propojuje českou část archeoparku se slovenskou, jež je prezentována dochovanou kaplí sv. Margity Antiochijské pocházející z 9. století.

Telefon: 606 750 656
E-mail: g.dreslerova@masaryk.info
Web: www.masaryk.info/slovanske-hr...
GPS: 48°48'15.68"N 17°5'8.96"E
158 m nad mořem

Zpět na informace o objektu

Informace

Kategorie archeologická památka, galerie, muzeum, socha / pomník, vyhlídkové místo
Certifikáty a členství Cyklisté vítáni TOP výletní cíl jižní Moravy Turistická známka
člen Asociace muzeí a galerií ČR, Národní kulturní památka
Sloh jiný (100%)
Služby akce na objednávku, bezbariérové WC, bezplatné WiFi, boxy na kola, dětský koutek, knihovna / studovna, možnost vstupu se psy, noční prohlídky, občerstvení, počítač s připojením na internet, pravidelné bohoslužby, předvádění řemesel, prodej cyklistických a turistických map okolí, prodej drobností a suvenýrů, prodej odborné literatury, prodej turistických vizitek, prodej turistických známek, pronájem prostor, průvodcovské služby v okolí, rezervace ubytování v okolí, svatby a jiné oslavy, WC
Jazyky personálu anglický, český, německý, ruský, slovenský
Akceptované platby CCS, cestovní šeky VISA, hotově české koruny, online platba VISA
Plocha areálu 100000 m2
Rok prvního zpřístupnění 1962
Rok výstavby 1962
Rok poslední rekonstrukce 2015
Je třeba opravit údaje?

Dostupnost

Vzdálenost od parkoviště 0 m (vlastní)
  • kapacita osobní: 55, zdarma
  • kapacita autobusy: 15, zdarma
Nejbližší vlakové zastávky
Nejbližší autobusové zastávky
Nejbližší letiště
  • Brno Tuřany (49 km)
  • Letiště M.R.Štefánika (71 km)
  • Vídeň (85 km)

Akce v objektu

Proběhlé akce

2021

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod