Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy - skanzen

Muzeum v přírodě, ve kterém jsou od r. 1981 návštěvníkům zpřístupněny areály moravských Kopanic, luhačovického Zálesí, Horňácka, vodních staveb, vinohradnických staveb a lučního hospodářství. Jedinečnost muzea, které představuje lidovou architekturu, způsob bydlení a života v zastoupených lokalitách... celý popis

Muzeum v přírodě, ve kterém jsou od r. 1981 návštěvníkům zpřístupněny areály moravských Kopanic, luhačovického Zálesí, Horňácka, vodních staveb, vinohradnických staveb a lučního hospodářství. Jedinečnost muzea, které představuje lidovou architekturu, způsob bydlení a života v zastoupených lokalitách, podtrhuje téma vinohradnictví, které je pro tento kraj typické. Expozice vinohradu s ukázkou pěstování vína od nejstarších dob po současnost, je jedinou svého druhu na území České republiky. Návštěvní sezóna je v průběhu roku obohacena o několik tématicky laděných pořadů, ve kterých se návštěvník může seznámit s tradičními lidovými řemesly, lidovými zvyky a obyčeji v průběhu kalendářního roku. Muzeum nabízí návštěvníkovi možnost poznání, zábavy i relaxace.

O objektu detailněji:

Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy ve Strážnici je muzeum v přírodě. Od roku 1981 jsou v něm návštěvníkům zpřístupněny objekty lidového stavitelství moravských Kopanic, luhačovického Zálesí, Horňácka, vodní stavby, vinohradnické stavby a seníky. Jedinečnost muzea, jež představuje lidovou architekturu, způsob bydlení a života v uvedených regionech, podtrhuje téma vinohradnictví, které je pro tento kraj typické. Expozice vinohradu s ukázkou pěstování vína od nejstarších dob po současnost je jedinou svého druhu na území České republiky. Návštěvní sezona je v průběhu roku obohacena o několik tematických pořadů zaměřených na poznání tradičních lidových řemesel, lidových zvyků a obyčejů v průběhu kalendářního roku. Naším cílem je nabídnout návštěvníkům nejen informace o tradiční kultuře, ale i zábavu a relaxaci.

Zajímavosti v cíli:

Bydlení a život na moravské vesnici, slovácké kroje, vinohradnictví a zemědělství, řemesla, interaktivní expozice, ukázky původních stavebních postupů, původní odrůdy plodin, domácí zvířata.

Doprovodné služby:

Prohlídka s průvodcem, volná prohlídka, zábavná prohlídka, prohlídka s degustací vína, prodejna řemeslných výrobků, občerstvení ve stylové restauraci.

Telefon: 518 332 173, 518 306 611
E-mail: skanzen@nulk.cz
Web: www.skanzenstraznice.cz, www.nulk.cz
GPS: 48°54'14.87"N 17°18'46.08"E
170 m nad mořem

Zpět na informace o objektu

Informace

Kategorie skanzen lidové architektury
Certifikáty a členství Cyklisté vítáni TOP výletní cíl jižní Moravy Turistická známka
Sloh lidová architektura (100%)
Služby akce na objednávku, bezbariérové WC, bezplatné WiFi, možnost vstupu se psy, občerstvení, předvádění řemesel, prodej cyklistických a turistických map okolí, prodej drobností a suvenýrů, prodej turistických vizitek, prodej turistických známek, úschovna zavazadel, WC
Jazyky personálu anglický, český, německý, ruský, slovenský
Akceptované platby faktura (bankovní převod), hotově české koruny, hotově euro
Rok prvního zpřístupnění 1981
Je třeba opravit údaje?

Dostupnost

Vzdálenost od parkoviště 0 m (vlastní)
  • kapacita osobní: 50, zdarma
  • kapacita autobusy: 8, zdarma
Nejbližší vlakové zastávky
Nejbližší autobusové zastávky
Nejbližší letiště
  • Brno Tuřany (53 km)
  • Letiště M.R.Štefánika (82 km)
  • Vídeň (103 km)

Akce v objektu

Proběhlé akce

2021

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod