Prožijte jižní Moravu netradičně

Zážitek je jediná věc na světě, která Vám zůstane navždy. Prožijte proto ty nejdůležitější chvíle s rodinou, přáteli a obchodními partnery na originálních místech s neopakovatelnou atmosférou.

 

Zámek Vranov nad Dyjí

Monumentální barokní zámek na skále nad Vranovskou přehradou. Vznikl na místě mohutného gotického hradu, který r. 1665 vyhořel. Dominantou je velkolepý elipsovitý sál předků, zajímavě architektonicky je řešen i kostel Nejsvětější Trojice. celý popis

Monumentální barokní zámek na skále nad Vranovskou přehradou. Vznikl na místě mohutného gotického hradu, který r. 1665 vyhořel. Dominantou je velkolepý elipsovitý sál předků, zajímavě architektonicky je řešen i kostel Nejsvětější Trojice.

O objektu detailněji:

Státní zámek Vranov nad Dyjí patří k nejpozoruhodnějším světským stavbám středoevropského baroka. Vznikl postupně na konci 17. a v průběhu 18. století přestavbou z původního zeměpanského hradu, poprvé připomínaného k roku 1100.

Jeho návštěvníky zaujmou především pozůstatky středověkých hradeb, unikátní architektura sálu předků a zámecké kaple od protagonisty evropského barokního stavitelství Johanna Bernharda Fishera z Erlachu, dále bohatá kolekce kameninových výrobků z proslulé vranovské továrny (1799-1882) nebo bohatě zařízené klasicistní a romantické zámecké interiéry z konce 18. a z 19. století.

Součástí nabídky jsou letní koncerty, divadelní představení a především výstavy historického uměleckého řemesla v bývalé kočárovně, moderního umění v zámecké kapli a výtvarných děl s přírodní tématikou v galerii Thayana na prvním nádvoří.

Dojem z návštěvy zámku umocňuje i okolní příroda s mimořádným bohatstvím fauny i flóry, která je součástí první, nejpřísněji chráněné zóny Národního parku Podyjí. Jedním z tamních nejzajímavějších turistických cílů je nedaleká zřícenina Nového Hrádku s unikátní gotickou architekturou.

Telefon: 515 296 215
E-mail: vranov@npu.cz
Web: https://www.zamek-vranov.cz
GPS: 48°53'33.66"N 15°48'43.05"E
336 m nad mořem

Zpět na informace o objektu

Informace

Kategorie zámek
Certifikáty a členství TOP výletní cíl jižní Moravy Turistická známka
Národní kulturní památka
Sloh baroko (80%)
Služby bezbariérové WC, noční prohlídky, občerstvení, příležitostné koncerty, prodej cyklistických a turistických map okolí, prodej drobností a suvenýrů, prodej turistických vizitek, prodej turistických známek, pronájem prostor, průvodcovské služby v okolí, střelnice (luky/kuše), svatby a jiné oslavy, WC
Jazyky personálu anglický, český, německý
Akceptované platby hotově české koruny, Kč mince, online platba Diners club, online platba Eurocard / Mastercard, online platba JCB, online platba Maestro, online platba VISA, online platba VISA Electron
Rok výstavby 1690
Rok poslední rekonstrukce 1979
Je třeba opravit údaje?

Dostupnost

Vzdálenost od parkoviště 500 m
Nejbližší vlakové zastávky
Nejbližší autobusové zastávky
Nejbližší letiště

Akce v objektu

Proběhlé akce

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

  • Jižní Morava
  • Evropská unie, evropský fond pro regionální rozvoj
  • Jihomoravský kraj
  • ROP Jihovýchod